«Лагідна українізація» — новий ютуб-проєкт від Суспільне Чернігів
Дивіться на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відеорубрику «Лагідна українізація», де педагогиня Світлана Молочко запрошує попрацювати над правильною вимовою та грамотністю української мови.

Світлана Молочко каже, що помилятися — не страшно, головне — бажання говорити українською. Вдосконалювати мову можна поступово. Допомогти у цьому і покликана рубрика «Лагідна українізація».
Авторка проєкту Тетяна Крижева каже, що ідея створити цикл із таких відео виникла після деокупації Чернігівщини. Мета — допомогти людям, що переходять на українську в побуті, подолати страх помилитися. А ще — зробити мову чистішою.
«Ще на початку повномасштабного вторгнення я звернула увагу, що в соцмережах люди стали більше писати українською. Навіть ті, хто був російськомовним, — почали говорити українською, що у мене особисто викликало захоплення. Вже після деокупації області, ми записали інтерв’ю з пані Світланою, нашою експерткою з вивчення мови, де вона пояснила: українці переходять на українську, щоб ідентифікувати себе саме як громадяни нашої країни, а не чужої, — розповідає Тетяна Крижева. — "Лагідна українізація" — це дружні поради, ненав’язливі. Без примусу. Насправді, найскладніше — це почати. А потім людина й думати стане українською, не тільки говорити. Власне, це і є нашою метою».
У першому випуску йдеться про різницю між ставленням та відношенням, коли займають місце, а коли – посідають. І як правильно вживати слово "належить".
Стежте за новими випусками проєкту та за актуальними новинами Чернігівщини на діджитал-платформах:
Суспільне│Новини
телеграм-каналі;
фейсбук-сторінці;
інстаграм-сторінці;
ютуб-каналі філії;
вайбер-каналі.
Дивитися телеканал Суспільне Чернігів можна в ефірі та онлайн на сайті філії.
Джерело: Суспільне Чернігів
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).