Чернігівський драмтеатр розпочав 97-й театральний сезон виставою про життя під час війни
Протягом серпня-вересня поточного року колектив Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Г. Шевченка докладав великих зусиль щодо повернення закладу до всебічної творчої діяльності після тривалої перерви, пов’язаної з воєнними діями в регіоні і в країні.
Творчий склад працював над поновленням низки вистав діючого репертуару, виробничі цехи – над ремонтом і налагодженням костюмів, декорацій, світлового та звукового обладнання, технічні працівники – над приведенням меблів, інтер’єрів театральних приміщень у належний стан для прийому глядачів.
Отже, 27 жовтня перед початком вечірньої вистави до присутніх звернулися керівники драмтеатру: художній керівник Андрій Бакіров – зі словами вдячності за прихильність до творчості шевченківців і глядацьку вірність театрові у ці складні воєнні часи та директор театру Сергій Мойсієнко – з привітанням з нагоди офіційного відкриття нового театрального сезону, який урочисто проголосив: «97-й театральний сезон Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відкрито!»
Традиційно новий театральний сезон шевченківці розпочинають прем’єрним показом вистави у постановці одного з режисерів театру. Цьогоріч таку прем’єру до відкриття 97-го театрального сезону підготував художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров. В експериментальному просторі «Білої сцени» чернігівським шанувальникам театру була представлена емоційно насичена, впритул наближена до проблематики сьогодення трагікомедія «В П О», поставлена за п’єсою сучасної української літераторки Ірини Феофанової «Війна, кухня і 8 випадкових людей».
За півтори години сценічного дійства глядачі познайомилися з непростими долями восьми пересічних українців, які, рятуючись від артилерійських і ракетних обстрілів, наступу російських окупаційних військ, мусили покинути свої домівки і шукати прихистку на заході країни. Вони – різні за віком і характером, за освітою і соціальним статусом. Вони приїхали з різних українських міст: Анна (арт.Ганна Ярова) та її донька Василіса (арт.Марьяна Бондар) – з Ізюму, Катерина Петрівна (засл.арт.України Оксана Гребенюк) з сином Антоном (арт.Павло Дубовий) – з Ірпеня, Олександр (засл.арт.України Едуард Брагіда) з дружиною Оленою (арт.Тетяна Шумейко) і дочкою Світланою (арт.Оксана Ленчевська) – з Херсону, програміст Валік (арт.Олексій Трішкін) – з Чернігова.
Вони, щодня перетинаючись на спільній кухні упродовж двох нескінченних воєнних місяців, про щось сперечаючись, у чомусь допомагаючи одне одному, поступово пристосовуються до обставин анормального життя в евакуації і починають усвідомлювати, що є набагато більше того, що поєднує їх як жителів однієї країни, аніж того, що може роз’єднати. І головне – це спільне прагнення повернутися додому, до мирного життя і непохитна віра у перемогу, у те, що «Все буде Україна!»
Після завершення вистави схвильовані глядачі, стоячи, бурхливими оплесками дякували акторам за натхненну, переконливу гру та привітали з успішною прем’єрою режисера-постановника Андрія Бакірова та авторку п’єси Ірину Феофанову, яка прибула на прем’єрний показ вистави.
Тож, вітаючи усіх шанувальників театрального мистецтва з нагоди відкриття в Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка 97-го театрального сезону, побажаємо новим творчим роботам шевченківців тривалого сценічного життя, а любих чернігівських глядачів запрошуємо на наступні прем’єрні покази вистави «ВПО», що відбудуться 28 жовтня і 04 листопада цього року о 18.00 год. на «Білій сцені» в Чернігівському облмуздрамтеатрі ім. Т.Г.Шевченка.
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної час
Фото: Віктор Кошмал
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.