Як російські окупанти перетворили українське село на концтабір для жителів — прем’єра фільму Суспільного
У березні 2022 року російські окупанти перетворили село Ягідне в Чернігівській області на концтабір для українців — 366 людей використовували як живий щит для російських офіцерів. Майже місяць загнаних в шкільний підвал жителів утримували в нелюдських умовах. За цей час повільно і в муках померло десятеро людей.
18 жовтня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Новини відбудеться прем’єра документального розслідування «Щоденник вцілілої», в якому на основі щоденника однієї із заручниць російських військових описані 28 днів виживання людей з Ягідного у підвалі місцевої школи. Фільм буде представлений одразу двома мовами — українською та англійською (субтитри).
Впродовж трьох місяців журналісти проводили власне розслідування, щоб встановити підрозділи, військові з яких причетні до скоєння цього воєнного злочину, також їм вдалося встановити одного із російських офіцерів.
«“Щоденник вцілілої” — це спроба зробити детальний розбір злочину через нові, досі не відомі подробиці, спроба зробити характеристику російських офіцерів через зізнання в присутності на об'єкті одного з них, врешті-решт спроба довести, що воєнний злочин було скоєно зумисне і жодних інших мотивів, як використати цивільних як живий щит, у російських військових не було, — розповідає продюсерка фільму та шеф-редакторка редакції розслідування Суспільного Інна Білецька. — Цей фільм дасть можливість разом з жителями Ягідного прожити ті страшні 28 днів у підвалі та, що найголовніше, побачити причетних до злочину російських військових. Росіяни нічим не кращі за фашистів, казали жителі Ягідного, і після побаченого, почутого, знайденого і перевіреного нами, ми з ними згідні».
Над створенням фільму працювали: авторки — Інна Білецька, Алла Садовник, режисер — Владислав Васильченко, режисер монтажу, дизайнер та композитор фільму — Олександр Стратонов, операторка-постановниця — Світлана Коваль, оператор — Павло Ільчук, журналістки — Анна Калаур, Марія Горбань.
26 жовтня документальне розслідування «Щоденник вцілілої» дивіться на телеканалі Перший в межах національного телемарафону. Глядачі регіональних телеканалів мовника зможуть побачити його 29 жовтня.
Нагадаємо, у червні цього року команда журналістів-розслідувачів Суспільного представила документальний фільм «Буча 22» про пошук журналістами військових рф, що розстріляли сім’ю в Бучі. У липні фільм показали у Вроцлаві у межах виставки «За вашу і нашу свободу», котра розпочалася у Варшаві.
Суспільне Мовлення
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.