30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора
3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.
Про життя цих святих можете прочитати в різних джерелах, в тому числі є і книжечка Сергія Павленка. Є про їх церкву і в нашій із Ю.Соболем книжці "Цеглинка для рідного храму". Я ж про інше - чому ці святі досі не проголошені покровителями Чернігова нарівні з Феодосієм Углицьким?
Адже їх життя так перекликається із сьогоднішніми подіями. Скажімо, князь Михайло перед навалою ординців (сиріч росіяни ті самі) намагався згуртувати Європу для опору. Першим звернувся до мадярського короля Бели, але той .. відмовив. Привіт, Орбан! Послав митрополита Петра до папи римського і німецького імператора, але й ті відмовили - нічого не нагадує сьогодні?
Князь Михайло Всеволодович мав всього лише поклонитися язичницьким символам і нинішні українці мають всього лиш відмовитись від своєї мови, історії, культури та поклонитися Пушкіну- Путіну і заспівати "Во полє бєрьозка стаяла..." Але князь відмовився, сказавши: "Не можу тільки за назвою християнином бути!". І зараз українці не хочуть тільки за назвою такими зватися, а на МосквуОрду молитися.
Тридцять років тому нам вдалося обдурити комуністичну чернігівську владу і через міністерство оборони витребувати цю церкву, у якій був військовий склад чобіт і валянок. Найбільша заслуга у відродженні цього храму належить інженеру Вячеславу Логіну, який зараз є архієпископом Новогрудським і Північноамериканським Білоруської автокефальної православної церкви Святославом. Та вже майже тридцять років настоятелем тут є митрофорний протоієрей, мій сповідник Олег Сіренко.
Давно є проект пам'ятника цим святим чернігівським, що якраз би вдало вписався над Стрижнем, у скверику навпроти церкви. Але то цей проект Геннадія Єршова гальмував весь час його заздрісник, який мистецтво бачить тільки в грошах, то владі не до цього, то тепер війна на перешкоді... Але нічого - Орда/Московія буде розгромлена вільним світом і мощі наших святих повернуться із московського полону Кремля. Стане й пам'ятник.
Останні новини Чернігівщини
Робота + житло: які є вакансії на Чернігівщині на початок року? 12:26
Наразі в базі вакансій Чернігівської обласної служби налічується понад три десятка пропозицій роботи з наданням житла в регіоні.
“Вечір з музикою Моцарта”: “Симфонія тривалістю в життя” продовжується 12:08
Академічний симфонічний оркестр “Філармонія”, очолюваний заслуженим діячем мистецтв України Миколою Сукачем, продовжує реалізацію великого проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, що передбачає виконання всіх симфоній Вольфганга Амадея Моцарта у хронологічному порядку.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:01
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.
12 золотих медалей: яскравий виступ команди Чернігівщини у Яворові 11:56
Нещодавно у селі Яворів Львівської області відбувся Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на лижах, у якому взяли участь понад 125 спортсменів з 9 регіонів України.
На Чернігівщині поліцейські перекрили канал розповсюдження вогнепальної зброї та боєприпасів 11:44
Оперативники та слідчі Ніжинського райуправління поліції викрили 39-річного мешканця району у продажі вогнепальної зброї та боєприпасів. Зловмисника затримали та помістили до ізолятора тимчасового тримання.