Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 07:54:36

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

28.09.2022   09:24Агенцiя

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

На початку третього тисячоліття, коли в Україні було започатковано низку театральних фестивалів, Чернігівський театр стає їх традиційним учасником, зокрема і бере участь у Всеукраїнському театральному фестивалі «Вересневі самоцвіти» у Кіровограді у 2008, 2009 і 2010 роках.

У березні 2016 року артисти Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького були гостями традиційного чернігівського Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» з виставою «Сорочинський ярмарок» за М. Гоголем. А в 2019 році чернігівці були запрошені до Кропивницького аби представити виставу, що стала переможцем Першого фестивалю-конкурсу «ГРА», «Вій. Докудрама» Н. Ворожбит за мотивами повісті М. Гоголя у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

Тож шевченківці радо відгукнулися на запрошення взяти участь у 52-му Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», який проходив з 22 по 25 вересня у Кропивницькому під гаслом «Музи не мовчать». Цього року чернігівські артисти прибули на фестиваль з виставою «Приборкання норовливого» за п’єсою Я. Стельмаха, поставленою режисером Андрієм Бакіровим.

У день показу вистави чернігівців відбулася прес-конференція з представниками місцевих мас-медіа, участь в якій разом з директором театру Сергієм Мойсієнком взяли актори, задіяні у виставі: Євген БондарОлександр МанастирськийНаталія РибенокКатерина Ткачук. Вони розповіли про сьогодення Чернігівського театру після майже двомісячної блокади міста російськими військами, про мистецькі акції, які проводяться колективом театру на підтримку ЗСУ, а також про свої творчі роботи.

Шанувальники театрального мистецтва, що прийшли на перегляд спектаклю, отримали справжнє задоволення від надзвичайно динамічного сценічного дійства, виразних персонажів, вражаючого музичного оформлення. Захоплююче враження на глядачів справила режисерська інтерпретація класичної комедії-фарсу, сповнена яскравого українського колориту, гармонійного поєднання вишуканості класики з драйвом сучасності. Тривалі бурхливі оплески були красномовним свідченням успішного виступу шевченківців, яким вдалося переконати глядацьку аудиторію, що любов і сміх – це найкращі ліки для бадьорого настрою і гарного самопочуття.

Вітаємо колектив Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з яскравим виступом на Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», що проводився вперше в умовах воєнного стану в країні, та щиро бажаємо і надалі зміцнювати авторитет рідного театру, здобуваючи симпатії глядачів на всіх театральних форумах як в Україні, так і далеко за її межами.

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру

 

Останні новини Чернігівщини

Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 17:21

На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.

Чернігівські самбісти вибороли призові командні місця на всеукраїнському чемпіонаті 16:33

Цими вихідними у Києві відбувся чемпіонат України з бойового самбо серед усіх вікових груп у розділі «Класік».

Поліція Чернігівщини ліквідувала міжнародний канал торгівлі людьми 16:09

Поліцейські затримали 33-річну організаторку міжнародного каналу з вербування і переправлення молодих українок до країн Європи з метою їх сексуальної експлуатації.

Інна Афонченко виборола два «золота» на чемпіонаті України зі стрільби кульової 15:35

З 22 до 28 березня у Київ відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб із порушеннями слуху.

Вікторія Здор виборола дві нагороди на чемпіонаті України з шахів у Львові 15:14

У Львові завершився чемпіонат України з шахів серед юніорів та юніорок до 20 років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини