Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 листопада, 14:02:55

Мистецтво, що хвилює і лікує душу

12.09.2022   08:46Агенцiя

Ще до офіційного відкриття нового 97-го театрального сезону шевченківці почали втілювати в театрі різноманітні мистецькі проєкти, зокрема, створення концертних програм патріотичного спрямування, прем’єрні покази вистав для дітей, запрошення глядачів на вистави діючого репертуару та інші.

Наступним після театралізованого дійства, поставленого з нагоди відзначення Дня незалежності України, став благодійний концерт, присвячений вшануванню пам’ятної дати завершення Другої світової війни, що проводився на сходах центрального входу до будівлі театру. І от за тиждень театр знову запросив чернігівців і гостей міста відвідати театралізований концерт, у програму якого увійшли поетичні й пісенні твори патріотичного спрямування, музичні та хореографічні композиції у виконанні артистів оркестру і балету театру.

Концертна програма розпочалася театралізованим дійством за участю артистів драми і балету театру, що розгорталося водночас з демонструванням на екрані світлин Чернігова мирного і міста, зруйнованого ворожими обстрілами під час блокади.

Глибоко хвилююче прозвучали поетичні рядки про тривожне воєнне сьогодення українських жінок, що почергово читали артистки театру, та драматичне звернення «Хто ти, росіє..?» у виконанні засл.артистки України Любові Колесникової.

Програма була насичена розмаїттям сучасних українських пісень у виконанні різноскладових ансамблів: суворого чоловічого квартету (артисти Євген Бондар, Павло Дубовий, Микола Лемешко, Олександр Манастирський), ніжного жіночого тріо (засл.артистка України Оксана Гребенюк, артистки Світлана Бойко, Олена Сєроштанова), оригінальних дуетів – динамічного (артисти Микола Бичук і Роман Заєць) і ліричного (артисти Станіслав Аракільян і Катерина Велика).

Дружніми оплесками та вигуками «Браво!» супроводжувались сольні виступи засл.артиста України Едуарда Брагіди, вокалістів Альберта Лукашова, Валентина Коріня, Владислава Лещенка. Емоційну підтримку глядацької аудиторії отримала пісня польських авторів «Подай руку Україні» у колективному виконанні артистів театру.

Яскраве різнобарв’я до концертної програми внесли тематичні хореографічні композиції балетної групи театру (артисти Віталіна Брагіда, Вадим Кирильченко, Дмитро Лойченко, Анастасія Сальникова, Антоніна Сидоренко): «Чуєш, брате мій», «Ти дочекайся мене», «Відьма» та вокально-хореографічна замальовка «Ой, у лузі червона калина» за участю творчого складу.

Надзвичайно проникливо прозвучали зі сцени слова «Молитви» за всіх загиблих, за українську землю та її захисників (артист Сергій Пунтус), а також спільне виконання учасниками програми твору «Боже, великий єдиний». Завершальним акордом цього вражаючого сценічного дійства стало натхненне виконання усім гуртом учасників концерту пісенної композиції «Заспіваймо пісню за Україну!» в супроводі театрального оркестру під орудою засл.артиста України Олексія Рощака.

Наприкінці програми ведучі народний артист України Валентин Судак і заслужена артистка України Наталія Максименко побажали стійкості і мужності, міцності бойового духу всім, хто стоїть на захисті рідної землі, непохитної віри у перемогу українського народу.

Тож сподіваємось, що нові творчі роботи шевченківців щоразу збиратимуть все більше коло наших шанувальників. Будемо чекати та щиро раді бачити якнайширший загал глядачів на наступних мистецьких заходах, які підготує для вас творчий склад Чернігівського академічного муздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка.

Раїса Міненко,

керівник літературно-драматургічної частини театру

 

Останні новини Чернігівщини

Тепло сердець та черговий транш гуманітарної допомоги: на Чернігівщину завітали французькі волонтери 13:22

Днями до Чернігова прибула сорок друга двадцятитонна фура з гуманітарною допомогою, зібраною волонтерами із дружньої Франції.

Понад 3 мільйони гривень — на підтримку сімей з новонародженими у Чернігові 12:51

Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 105 чернігівкам, які зареєстровані у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат — 3 135 000 гривень.

Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у вбивстві співмешканця 12:20

Поліцейські встановили, що між співмешканцями виник конфлікт під час спільного вживання алкогольних напоїв. У ході сварки 36-річна жінка ножем завдала потерпілому удар у груди, від якого чоловік помер на місті події.

У Чернігові створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб 11:49

10 листопада 2025 року виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердження Положення про неї.

Підбито проміжні підсумки реалізації Стратегії з безбар'єрності: Чернігівщина – у трійці лідерів 11:08

Наприкінці минулого тижня Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела у Бородянці виїзне засідання Ради безбар’єрності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини