Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 16:40:44

Інтерактивні програми для дітей діють у Батурині на Чернігівщині

14.06.2022   13:19Агенцiя

Робота саме з дитячою аудиторією є одним з пріоритетних напрямків для істориків Національного заповідника «Гетьманська столиця».

Починаючи з 2015 року, історики заповідника працюють та розробляють інтерактивні екскурсійні програми для підростаючого покоління, з використанням різних методичних прийомів, як по експозиційних залах музеїв так і на відкритих територіях. Тобто, залучення відвідувачів — дітей в діалог, в активний пізнавальний процес. Найбільш сучасною та привабливою формою подачі матеріалу є інтерактивні програми, музейні квести тощо.

В активі музейних розробок заповідника є ряд інтерактивних програм для дитячої аудиторії: екскурсія («Заповітна мрія гетьмана Кирила Розумовського»), екскурсії-ігри («Вільні воїни», «На гостинах у гетьмана Кирила Розумовського», «Легенди Кочубеїв»), екскурсія-квест («Таємниці Цитаделі») та квести («Батурин – серце Гетьманщини», «Високо піднята в гору булава»).

Очевидно, що таке розмаїття до вподоби дітям, адже лише екскурсію-квест «Таємниці Цитаделі» у 2019 році розгадали 975 допитливих учнів-екскурсантів. А в загалом дитяча аудиторія становить приблизно 35-40 % від усього відвідування заповідника. Такі форми роботи впроваджують історики Національного заповідника «Гетьманська столиця», бо діти активніше сприймають саме практичні методи навчання, ніж словесні. І переваги в даному випадку очевидні — вони мають форму ігор, які пробуджують уяву дітей, надають можливість отримати яскраві незабутні враження, вчать взаємодіяти у команді при вирішенні складних задач, що досить важливо, враховуючи цю вікову категорію. У таких ігрових ситуаціях головним моментом для дитини стає ігрова дія і досягнення ігрової мети. Але водночас вона, навіть не помічаючи цього, здобуває нові знання і навички, вчиться логічно мислити, робити правильні висновки.

Всі ці пізнавальні програми можуть відвідувати учні з учителями, але й для зацікавлених батьків зі своїми дітками також є розроблена інтерпретована екскурсія «Подорож у часі. Знайомство з палацово-парковим ансамблем Кирила Розумовського». Під час якої екскурсанти віртуально мандрують у часі та в ексцентричній формі перетворюються на родину Розумовських і знайомляться з палацово-парковим ансамблем.

За допомогою унікальних пам’яток культурної спадщини і фондової колекції Національного заповідника «Гетьманська столиця» ми маємо можливість у повному обсязі використовувати у музейній практиці різні форми та методи роботи з дитячою аудиторією. Адже головним засобом формування історичної свідомості, музейної культури є звернення до предметного світу, до тих автентичних матеріалів, у яких відображена історія, минуле та сучасне, на котрих залишений слід тих, хто їх створював або володів ними.

Таким чином, екскурсійні дитячі програми в Національному заповіднику «Гетьманська столиця» відповідають вимогам сьогодення та є простором живого спілкування дітей та дорослих з минулим, осередком неформальної освіти.

Ми працюємо для вас! Ми працюємо для України!

Наталія Пільтяй, науковий співробітник НІКЗ «Гетьманська столиця»

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.