Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 19:10:42

Інтерактивні програми для дітей діють у Батурині на Чернігівщині

14.06.2022   13:19Агенцiя

Робота саме з дитячою аудиторією є одним з пріоритетних напрямків для істориків Національного заповідника «Гетьманська столиця».

Починаючи з 2015 року, історики заповідника працюють та розробляють інтерактивні екскурсійні програми для підростаючого покоління, з використанням різних методичних прийомів, як по експозиційних залах музеїв так і на відкритих територіях. Тобто, залучення відвідувачів — дітей в діалог, в активний пізнавальний процес. Найбільш сучасною та привабливою формою подачі матеріалу є інтерактивні програми, музейні квести тощо.

В активі музейних розробок заповідника є ряд інтерактивних програм для дитячої аудиторії: екскурсія («Заповітна мрія гетьмана Кирила Розумовського»), екскурсії-ігри («Вільні воїни», «На гостинах у гетьмана Кирила Розумовського», «Легенди Кочубеїв»), екскурсія-квест («Таємниці Цитаделі») та квести («Батурин – серце Гетьманщини», «Високо піднята в гору булава»).

Очевидно, що таке розмаїття до вподоби дітям, адже лише екскурсію-квест «Таємниці Цитаделі» у 2019 році розгадали 975 допитливих учнів-екскурсантів. А в загалом дитяча аудиторія становить приблизно 35-40 % від усього відвідування заповідника. Такі форми роботи впроваджують історики Національного заповідника «Гетьманська столиця», бо діти активніше сприймають саме практичні методи навчання, ніж словесні. І переваги в даному випадку очевидні — вони мають форму ігор, які пробуджують уяву дітей, надають можливість отримати яскраві незабутні враження, вчать взаємодіяти у команді при вирішенні складних задач, що досить важливо, враховуючи цю вікову категорію. У таких ігрових ситуаціях головним моментом для дитини стає ігрова дія і досягнення ігрової мети. Але водночас вона, навіть не помічаючи цього, здобуває нові знання і навички, вчиться логічно мислити, робити правильні висновки.

Всі ці пізнавальні програми можуть відвідувати учні з учителями, але й для зацікавлених батьків зі своїми дітками також є розроблена інтерпретована екскурсія «Подорож у часі. Знайомство з палацово-парковим ансамблем Кирила Розумовського». Під час якої екскурсанти віртуально мандрують у часі та в ексцентричній формі перетворюються на родину Розумовських і знайомляться з палацово-парковим ансамблем.

За допомогою унікальних пам’яток культурної спадщини і фондової колекції Національного заповідника «Гетьманська столиця» ми маємо можливість у повному обсязі використовувати у музейній практиці різні форми та методи роботи з дитячою аудиторією. Адже головним засобом формування історичної свідомості, музейної культури є звернення до предметного світу, до тих автентичних матеріалів, у яких відображена історія, минуле та сучасне, на котрих залишений слід тих, хто їх створював або володів ними.

Таким чином, екскурсійні дитячі програми в Національному заповіднику «Гетьманська столиця» відповідають вимогам сьогодення та є простором живого спілкування дітей та дорослих з минулим, осередком неформальної освіти.

Ми працюємо для вас! Ми працюємо для України!

Наталія Пільтяй, науковий співробітник НІКЗ «Гетьманська столиця»

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини