Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 03:27:12

Івано-Франківськ подарував книги Чернігівщині

30.05.2022   08:50Агенцiя

26 травня Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка отримала у подарунок близько 2000 примірників українськомовних книг, які зібрала громада Івано-Франківська.

Подарована література поповнить фонд нашої бібліотеки, а також книгозбірень Чернігівщини, що постраждали від злочинних дій російських окупантів.

Книги привіз особисто ініціатор доброї справи – директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук. Їх із вдячністю прийняли бібліотекарі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

У Івано-Франківську організували акцію зі збору літератури для мешканців тих регіонів нашої держави, де внаслідок воєнного вторгнення пошкоджено або знищено бібліотеки та їх фонди. Як зазначає Ярослав Коретчук, напевно, рашисти бояться українських книг, тому вилучають їх (переважно історичні видання, а також художню літературу, зокрема книги сучасних публіцистів, поетів, які не вписуються в ідеологію «русского мира») і просто спалюють!

Збір книг вирішили організувати в закладі, що його очолює пан Ярослав. До доброчинної ініціативи долучилися, зокрема, працівники міського об’єднання «Просвіта». Його керівниця Марія Гуцол разом із колегами зібрала книжки з власних колекцій, аби підтримати книгозбірні Чернігівщини. Це насамперед видання з історії України, написані ще в 1993 році, а також твори українських письменників та книги, що стосуються подій нашого часу. Учасниками акції стали й місцеві видавництва, письменники та мешканці міста.

Ініціативу івано-франківців радо підтримала директорка Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко. Вона вважає, що Чернігівщина потребує допомоги для відновлення бібліотечних фондів.  Адже загарбники накоїли тут багато лиха. Пошкоджено будівлю Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, через що постраждала частина майна, а обласну бібліотеку для юнацтва повністю знищено. У громадах на території області російські зайди руйнували приміщення бібліотек та спалювали книжки й документи. Там, де книгозбірні знищені, є потреба у відновленні фондів і наповненні їх саме українською та українськомовною літературою. Звичайно, в першу чергу книги отримають бібліотеки, які постраждали найбільше, щоб люди якнайшвидше одержали доступ до інформації та друкованого слова.

Щиро дякуємо івано-франківцям за підтримку й подарунки! Нехай їхні турбота і щедрість повернуться сторицею! Україну не здолати! Перемога буде за нами!

За додатковою інформацією звертатися:
Світлана СУСЛЕНКО, бібліотекар відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів;
Олена ПОПОВИЧ, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка;
тел. 0988952893
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини