Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 лютого, 05:41:51

"Птахи війни" – виставка творів українських дітей. Проєкт чернігівської мисткині реалізують у Празі

25.04.2022   12:53Агенцiя

Чернігівська мисткиня Олена Загребіна, авторка проєкту "Жива Шафа" та кураторка проєкту "Chernihiv Monumentalism" продовжила свою творчу діяльність у Чехії, після виїзду з Чернігова.

Вона безкоштовно займається з українськими дітьми, та з їх творів 7 травня скомпонує виставку в празькій галереї "AVU".

Про це повідомляє Суспільне.Чернігів

Олена Загребіна разом із дочкою та сім’єю на 11-й день війни в Україні вирішила виїхати за кордон. У Чехії, на неї чекала подруга, каже Олена Загребіна.

"Ми зібралися разом із сім’єю у приватному будинку. Були там 11 днів, у підвалі. Після цього я вирішила вивозити дочку. Це було свідоме рішення. Я маю подругу у Празі, яка запросила мене. І ми виїхали, знаючи, що я зможу там працювати, коли це практично було неможливо у Чернігові".

За словами Олена Загребіної, у Чехії дуже багато українських переселенців із дітьми. Вона вирішила продовжити свою творчу діяльність там.

"Я зараз співпрацюю з галереєю "AVU" при Празькій Академії наук. Одна чеська художниця відмовилась від своєї виставки, заради того, щоб місяць тривали майстер-класи для дітей з України. Проєкт, який ми зазвичай робимо в квітні, від "Живої шафи" – "Пташиний марш", який мав проходити 10-11 квітня. Виникла ідея зробити проєкт "Птахи війни". Оскільки птахи – це символ миру. Вирішили трансформувати цю тему й підкреслити важливість миру саме через птахів».

Зараз Олена Загребіна займається з українськими дітьми на двох локаціях, безпосередньо у самій празькій галереї та у школі в місті Бероун. Всі заняття проходять безкоштовно, зараз займається близько 20 дітей переселенців.

"Я вважаю, що в кожного свій фронт. І я вважаю, що кожен із нас повинен бути на своєму місці. Творчість зараз конче необхідна. Я відчуваю, що моє місце – працювати з дітьми. Я відчуваю, що їм це потрібно – після занять в них виникають позитивні відчуття і емоції".

Діти розвивають свої творчі можливості, каже Олена Загребіна. Вони малюють, ліплять, створюють твори образотворчого мистецтва, навіть починають писати книги. 7 травня в галереї "AVU" відбудеться виставка з роботами українських дітей.

"Будуть виставлені твори українських дітей, які вони зроблять за цей час. Ми також плануємо провести "Пташиний марш" – це буде акція на підтримку України".

За словами Олени Загребіної, підтримка українських переселенців у Чехії досить велика. Якщо вдасться, то домовляться організувати благодійний аукціон.

Останні новини Чернігівщини

Архітектор з Чилі презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці 14:07

Група чилійських архітекторів розробила концепцію майбутнього Будинку культури в Іванівській громаді, зруйнованого під час активних бойових дій. Її презентував Крістіан Віттіг 7 лютого під час чергової онлайн-зустрічі з першим заступником начальника ОВА Костянтином Мегемом.

Кращі з кращих: педагогам області вручили відзнаки конкурсу «Учитель року – 2023» 14:05

Урочистості, присвячені підсумкам першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023», відбулися сьогодні в обласному центрі. Переможців, лауреатів та дипломантів вітали начальник ОВА В’ячеслав Чаус та голова облради Олена Дмитренко.

Чернігівські легкоатлети здобули три нагороди чемпіонату України з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків та дівчат 10:15

Четверте загальнокомандне місце виборола команда Чернігівської області на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків та дівчат 2006-2007 рр.н., який проходив з 02 до 05 лютого 2023 року у м. Києві

У Броварах відбулись змагання Київської області з грепплінг: 9 медалів здобули Чернігівські спортсмени 10:12

У період з 04 до 05 лютого в місті Бровари відбувся чемпіонат Київської області з греплінгу.