Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 21:30:28

"Птахи війни" – виставка творів українських дітей. Проєкт чернігівської мисткині реалізують у Празі

25.04.2022   12:53Агенцiя

Чернігівська мисткиня Олена Загребіна, авторка проєкту "Жива Шафа" та кураторка проєкту "Chernihiv Monumentalism" продовжила свою творчу діяльність у Чехії, після виїзду з Чернігова.

Вона безкоштовно займається з українськими дітьми, та з їх творів 7 травня скомпонує виставку в празькій галереї "AVU".

Про це повідомляє Суспільне.Чернігів

Олена Загребіна разом із дочкою та сім’єю на 11-й день війни в Україні вирішила виїхати за кордон. У Чехії, на неї чекала подруга, каже Олена Загребіна.

"Ми зібралися разом із сім’єю у приватному будинку. Були там 11 днів, у підвалі. Після цього я вирішила вивозити дочку. Це було свідоме рішення. Я маю подругу у Празі, яка запросила мене. І ми виїхали, знаючи, що я зможу там працювати, коли це практично було неможливо у Чернігові".

За словами Олена Загребіної, у Чехії дуже багато українських переселенців із дітьми. Вона вирішила продовжити свою творчу діяльність там.

"Я зараз співпрацюю з галереєю "AVU" при Празькій Академії наук. Одна чеська художниця відмовилась від своєї виставки, заради того, щоб місяць тривали майстер-класи для дітей з України. Проєкт, який ми зазвичай робимо в квітні, від "Живої шафи" – "Пташиний марш", який мав проходити 10-11 квітня. Виникла ідея зробити проєкт "Птахи війни". Оскільки птахи – це символ миру. Вирішили трансформувати цю тему й підкреслити важливість миру саме через птахів».

Зараз Олена Загребіна займається з українськими дітьми на двох локаціях, безпосередньо у самій празькій галереї та у школі в місті Бероун. Всі заняття проходять безкоштовно, зараз займається близько 20 дітей переселенців.

"Я вважаю, що в кожного свій фронт. І я вважаю, що кожен із нас повинен бути на своєму місці. Творчість зараз конче необхідна. Я відчуваю, що моє місце – працювати з дітьми. Я відчуваю, що їм це потрібно – після занять в них виникають позитивні відчуття і емоції".

Діти розвивають свої творчі можливості, каже Олена Загребіна. Вони малюють, ліплять, створюють твори образотворчого мистецтва, навіть починають писати книги. 7 травня в галереї "AVU" відбудеться виставка з роботами українських дітей.

"Будуть виставлені твори українських дітей, які вони зроблять за цей час. Ми також плануємо провести "Пташиний марш" – це буде акція на підтримку України".

За словами Олени Загребіної, підтримка українських переселенців у Чехії досить велика. Якщо вдасться, то домовляться організувати благодійний аукціон.

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко 21:22

Із професора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя «Заслужений діяч науки і техніки України», доктор історичних наук Сергій Лепявко перетворився на воїна українського війська.

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій 21:15

Медична галузь Чернігівської області дуже постраждала під час активних бойових дій. Особливо — у Чернігові та Чернігівському районі.

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом 21:08

Укрзалізниця запускає електропоїзд Skoda на маршруті Чернігів – Київ – Чернігів та подовжує маршрут іншого поїзда сполученням Чернігів – Київ до Вінниці якісними та сучасними вагонами МПЛТ.

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини 20:51

Сьогодні близько 16:40 спостерігачі зафіксували 6 мінометних «приходів» з боку території рф в напрямку Сеньківки.

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами 19:44

Громадський транспорт у Чернігові з 19 травня відновить свою роботу після того, як зупинився з першими обстрілами міста.