Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 14:00:38

У Менській громаді створили інформаційну платформу КУЛЬбаба

21.02.2022   18:18Агенцiя

Ідея створити «Культурно-інформаційну платформу «КульБАБА» виникла у ініціативної групи Покровського старостату.

– Виникла ідея з потреби об’єднання людей різного віку – створити простір, щоб люди мали змогу спілкуватися, активізувалися та брати участь у житті громади, створювати спільні ідеї разом, – пояснює староста Покровського старостинського округу Альона Труба. – У рамках літньої школи громадського активіста, яка була організована в межах компоненту програми DOBRE «Голос громади у місцевому самоврядуванні», я надихнулася ще більше, зустріла однодумців та впевнилася, що ця ідея можлива для реалізації і у нашому селі. Тренери покроково допомогли розібратися з заявкою на участь. І я зрозуміла, що це шанс для нас. Команда за час реалізації ініціативи згуртувалася.

Вдалося реалізувати все заплановане: облаштована альтанка, проведені майстер-класи, тренінг та заходи для згуртування мешканців села. А головне – люди побачили, що таке проєкт, що таке проєктна діяльність, як люди можуть брати участь у ньому. Адже ця ідея була втілена для людей та їхньої активізації. Окремо запам’ятався воркшоп, створений для жінок літнього віку, який надихнув учасниць біографіями відомих історичних постатей та створенням виробів своїми руками, їх затребуваністю.

Староста Покровського відповіла ще на декілька запитань стосовно реалізації цього проєкту.

Як громада реагувала на реалізацію проєкту?

– Важливо, що залишилася альтанка для потреб жителів Покровського. Мешканці села можуть приходити в цей простір, разом обговорювати ситуації в селі, гуляти разом із дітьми, спілкуватися та вирішувати спільно нагальні питання. Люди радо долучалися до активностей, майстер-класів.

Що неочікуваного вийшло в ході реалізації?

– Ми змогли долучити місцеве підприємництво, яке допомогло з організацією відкриття, зробили сцену. В перспективі ця налагоджена комунікація з представниками бізнесу в процесі реалізації проєкту «Культурно-інформаційна платформа «КульБАБА» допоможе і надалі розширювати та розвивати створений простір – альтанку. А разом з цим проводити заходи та згуртовувати громаду.

Чи застосовували інструменти участі?

– Залучення мешканців відбулося на досить високому рівні: від анкетування щодо визначення потреб до знайомства з інструментами залучення на заходах проєкту. Проводили анкетування, щоб дізнатися, чого не вистачає в селі, обговорювали на зустрічах, у колективах в неформальному спілкуванні інструменти залучення. Окремо був проведений тренінг, на якому всі бажаючі отримали інформацію про Бюджет участі, про його порядок та правила участі. Жителі висловлювали свої побажання щодо власних ідей написання проектів для Громадського Бюджету, які доцільні саме для с. Покровське.

Які подальші плани в розвитку ініціативи?

– Ми як ініціативна група зараз думаємо над створенням громадської організації. Для чого запросили координаторку напрямку Наталію Висіканець, щоб обговорити можливості та перспективи розвитку. Радіємо, що альтанка вже є та доступна всім жителям громади. Плануємо розширюватися та проводити різні заходи для згуртування. А у перспективі залучати кошти для розвитку громади.

Менська міська рада

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини