Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 грудня, 04:31:25

Сергій Лефор отримуватиме стипендію Президента України у сфері театрального мистецтва

17.02.2022   10:19Агенцiя

Починаючи з 2018 року Міністерство культури України щороку подає пропозиції щодо кандидатур на призначення стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового та кіномистецтва.

Цього року Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка висунув кандидатуру артиста драми вищої категорії Лефора С.Р. на призначення стипендії Президента України.

За час роботи в Чернігівському драмтеатрі з вересня 2017 р. Сергій Лефор зіграв цілу низку різнопланових ролей у різножанрових виставах, серед яких Стражник – «Комедія помилок» В.Шекспіра, Гончаренко і АТОшник – «Балада про Крути» А.Покришеня, Скапен – «Скапен» за п’єсою Мольєра «Витівки Скапена», Той, що в скелі сидить – «Лісова пісня» Лесі Українки, Помічник режисера – «Наше містечко» Т.Уайлдера, Едік – «Танго» С.Мрожека, Пилип – «Наймичка» І.Карпенка-Карого, Шумицький, друг графа – «Приборкання норовливого» за п’єсою Я.Стельмаха, Віконт де Вальмон – «Небезпечні зв’язки» за романом Шодерло де Лакло. У творчому складі шевченківців брав участь і став лауреатом багатьох міжнародних та всеукраїнських театральних фестивалів.

Творчі досягнення актора стали підставою для призначення у 2020 році обласної стипендії творчій молоді, а також нагородження Почесними грамотами Департаменту культури, Чернігівської облдержадміністрації.

Згідно з Указом Президента України № 50/2022 від 10 лютого 2022 р. Сергію Лефору призначено стипендію Президента України у сфері театрального мистецтва.

 

Раїса Міненко,  керівник літературно-драматургічної частини театру

Останні новини Чернігівщини

ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості

ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55

Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.

До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.

На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян

На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47

Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.

 Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення

Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45

У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.

5 грудня: цей день в Україні і світі

5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36

День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини