Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 00:44:46

У Ніжині готуються до Дня міста

02.02.2022   10:33Агенцiя

1 лютого, під головуванням Ніжинського міського голови Олександра Кодоли відбулося перше засідання оргкомітету з проведення Дня міста, який відзначається 6 травня.

«Вже два роки поспіль через карантинні обмеження у нас не було повноцінного свята. Але цьогоріч День міста потрібно провести у новому форматі. Слід продумати, кого ми хочемо бачити в якості головного гостя. Вчора ми обговорювали дане питання з управлінням культури – прозвучали пропозиції запросити ніжинських вихованців, котрі досягли успіху – наприклад, Катерину Павленко з гуртом «Go_A», Дмитра Андрійця, його сестру Анну Кіндзерську, яка днями підкорила суддів шоу «Голос країни». Наше місто заслуговує на гідного артиста, це повинен бути гарний концерт», — підкреслив Олександр Михайлович.

Цікаві пропозиції внесла директор Ніжинської дитячої хореографічної школи Галина Тимошенко.

 

Вперше у Ніжині пропонується провести благодійний Віденський бал «NIZHYN FANTASY"

 

Як зауважила Галина Львівна, цей бал – мрія багатьох поколінь ніжинців. Відбуватиметься захід у старому, так званому Гоголівському, корпусі університету.

У першому пробному занятті взяли участь перші 12 пар. Загалом передбачається участь 30-40 пар. Все повинно виглядати, як на справжньому балу. «Це буде гідна сторінка історії нашого міста», — зазначила Г. Тимошенко.

Ще одна пропозиція – запросити на свято гостей з Грузії. Зокрема, йдеться про місто Зестафоні, яке має схожу з Ніжином символіку, Ніжинська дитяча хореографічна школа підтримує з місцевими жителями давні творчі стосунки.

Міському голові прийшлися до вподоби дані пропозиції. Крім грузинських друзів, він запропонував запросити і латвійських з міста побратима Ніжина – Прейлі.  Олександр Михайлович відзначив, що було б цікаво у День міста підписати меморандуми про співпрацю з Грузією та Латвією.

За цей напрямок роботи відповідатиме секретар міської ради Юрій Хоменко.

 


 

У ході обговорення прийнято рішення щодо проведення у Ніжині ярмарку. Орієнтовно визначилися з датами – з 5 по 8 травня.

«Ми не відмінили Покровський ярмарок, ми його просто перенесли. Можна було б провести його у форматі Покровського.  Це було б цікаво і масштабно. Тим більше, що половина вул. Гоголя та перша черга алеї Шевченка будуть вже готові до проведення заходів. Також важливу роль тут відіграє й економічна складова: отримані від ярмарку кошти ми могли б спрямувати на інші заходи до Дня міста. Перед нами стоять наступні головні задачі: перша — залучити якомога більше підприємців, щоб і вони, і місцевий бюджет могли заробити певні гроші, друга – щоб наше місто прозвучало на всю країну. Задля цього у нас з вами попереду ще три місяці», — зауважив міський голова.

Начальник управління культури і туризму Тетяна Бассак зазначила, що підприємці з Чернігова пропонують провести гастрономічне шоу. Це так зване кафе просто неба, яке вже давно практикується в обласному центрі.

Також до Дня міста передбачається чимало заходів для молоді. Це вуличні дискотеки, кінопокази просто неба, різноманітні майстер-класи. Зокрема, ніжинці дуже полюбляють розпис екоторбинок.

Йшлося і про ще одну важливу складову майбутнього свята – забезпечення потужної інформаційної кампанії. Її, на думку членів оргкомітету, потрібно розпочинати вже з середини березня. Рекламу слід розмістити на трасах Чернігів — Ніжин, Ніжин — Київ, а також у всіх засобах масової інформації.

Начальнику управління житлово-комунального господарства та будівництва Анатолію Кушніренку надано доручення підготувати відповіді на питання, які з об’єктів вже можуть бути відремонтовані до вказаного часу, чи можна буде посадити молоді дерева на вул. Гоголя.

Окремо члени оргкомітету визначилися і з датою проведення заходів до Дня міста. Так, 6 травня, у п’ятницю, відбудуться офіційні зустрічі та концерт, а вже 7 і 8 травня – Віденський бал та молодіжні програми.

Наступне засідання оргкомітету заплановано на 15 лютого.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.

У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25

14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».

ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20

У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).