Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 червня, 13:39:49

У Ніжині готуються до Дня міста

02.02.2022   10:33Агенцiя

1 лютого, під головуванням Ніжинського міського голови Олександра Кодоли відбулося перше засідання оргкомітету з проведення Дня міста, який відзначається 6 травня.

«Вже два роки поспіль через карантинні обмеження у нас не було повноцінного свята. Але цьогоріч День міста потрібно провести у новому форматі. Слід продумати, кого ми хочемо бачити в якості головного гостя. Вчора ми обговорювали дане питання з управлінням культури – прозвучали пропозиції запросити ніжинських вихованців, котрі досягли успіху – наприклад, Катерину Павленко з гуртом «Go_A», Дмитра Андрійця, його сестру Анну Кіндзерську, яка днями підкорила суддів шоу «Голос країни». Наше місто заслуговує на гідного артиста, це повинен бути гарний концерт», — підкреслив Олександр Михайлович.

Цікаві пропозиції внесла директор Ніжинської дитячої хореографічної школи Галина Тимошенко.

 

Вперше у Ніжині пропонується провести благодійний Віденський бал «NIZHYN FANTASY"

 

Як зауважила Галина Львівна, цей бал – мрія багатьох поколінь ніжинців. Відбуватиметься захід у старому, так званому Гоголівському, корпусі університету.

У першому пробному занятті взяли участь перші 12 пар. Загалом передбачається участь 30-40 пар. Все повинно виглядати, як на справжньому балу. «Це буде гідна сторінка історії нашого міста», — зазначила Г. Тимошенко.

Ще одна пропозиція – запросити на свято гостей з Грузії. Зокрема, йдеться про місто Зестафоні, яке має схожу з Ніжином символіку, Ніжинська дитяча хореографічна школа підтримує з місцевими жителями давні творчі стосунки.

Міському голові прийшлися до вподоби дані пропозиції. Крім грузинських друзів, він запропонував запросити і латвійських з міста побратима Ніжина – Прейлі.  Олександр Михайлович відзначив, що було б цікаво у День міста підписати меморандуми про співпрацю з Грузією та Латвією.

За цей напрямок роботи відповідатиме секретар міської ради Юрій Хоменко.

 


 

У ході обговорення прийнято рішення щодо проведення у Ніжині ярмарку. Орієнтовно визначилися з датами – з 5 по 8 травня.

«Ми не відмінили Покровський ярмарок, ми його просто перенесли. Можна було б провести його у форматі Покровського.  Це було б цікаво і масштабно. Тим більше, що половина вул. Гоголя та перша черга алеї Шевченка будуть вже готові до проведення заходів. Також важливу роль тут відіграє й економічна складова: отримані від ярмарку кошти ми могли б спрямувати на інші заходи до Дня міста. Перед нами стоять наступні головні задачі: перша — залучити якомога більше підприємців, щоб і вони, і місцевий бюджет могли заробити певні гроші, друга – щоб наше місто прозвучало на всю країну. Задля цього у нас з вами попереду ще три місяці», — зауважив міський голова.

Начальник управління культури і туризму Тетяна Бассак зазначила, що підприємці з Чернігова пропонують провести гастрономічне шоу. Це так зване кафе просто неба, яке вже давно практикується в обласному центрі.

Також до Дня міста передбачається чимало заходів для молоді. Це вуличні дискотеки, кінопокази просто неба, різноманітні майстер-класи. Зокрема, ніжинці дуже полюбляють розпис екоторбинок.

Йшлося і про ще одну важливу складову майбутнього свята – забезпечення потужної інформаційної кампанії. Її, на думку членів оргкомітету, потрібно розпочинати вже з середини березня. Рекламу слід розмістити на трасах Чернігів — Ніжин, Ніжин — Київ, а також у всіх засобах масової інформації.

Начальнику управління житлово-комунального господарства та будівництва Анатолію Кушніренку надано доручення підготувати відповіді на питання, які з об’єктів вже можуть бути відремонтовані до вказаного часу, чи можна буде посадити молоді дерева на вул. Гоголя.

Окремо члени оргкомітету визначилися і з датою проведення заходів до Дня міста. Так, 6 травня, у п’ятницю, відбудуться офіційні зустрічі та концерт, а вже 7 і 8 травня – Віденський бал та молодіжні програми.

Наступне засідання оргкомітету заплановано на 15 лютого.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Останні новини Чернігівщини

Як працювали городнянські лісівники під час окупації

Як працювали городнянські лісівники під час окупації 13:12

У минулому році дуже багато розмов точилося щодо можливого об’єднання двох лісгоспів — Городнянського і Добрянського.

Поліцейські Чернігівського району знищили незаконний посів понад 1000 рослин маку та конопель

Поліцейські Чернігівського району знищили незаконний посів понад 1000 рослин маку та конопель 12:31

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції провели санкціонований обшук в господарстві мешканця Козелецької громади, де вилучили близько тисячу рослин маку та конопель, а також наркотичні речовини.

"Час обрав нас": у Чернігові співали українські пісні 12:12

Захисників Чернігівщини підтримали вокально-інструментальний ансамбль зі складу Зразково-показового оркестру Збройних Сил України та музичний гурт «Брас-бенд».

 Воєнні будні та нинішні проєкти чернігівського художнього музею ім. Ґалаґана

Воєнні будні та нинішні проєкти чернігівського художнього музею ім. Ґалаґана 11:57

Війна вплинула на всі галузі життя і на культурну також. Це виявляться не лише в тому, що з’являються патріотичні пісні, відео і фільми, а й у тому, як «почуваються» заклади культури.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 28 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 28 червня 11:44

У Чернігівській області 28 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.