Виконком Чернігівської міськради дав дозвіл на перепоховання ігумені Смарагди
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл на перепоховання останків ігумені Свято-Введенського монастиря Смарагди (Улянії Онищенко), яка померла у 30-х роках ХХ століття і покоїться на кладовищі у Чернігові.

Згідно з рішенням, виконком міськради дозволив Свято-Введенському жіночому монастирю Ніжинської єпархії за власні кошти перепоховати останки колишньої настоятельки ігумені Смарагда з міського кладовища “Ялівщина” на територію Свято-Введенського монастиря.
З проханням перепоховати останки ігумені звернулися нинішня настоятелька монастиря ігуменя Антонія та єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней.
“У роки гоніння на церкву ігуменя Смарагда вимушена була виїхати з рідної обителі і її остання воля була упокоїтися у стінах нашого монастиря. Ми, сьогоднішні сестри, хочемо виконати її волю”, – сказано у зверненні ігумені АНТОНІЇ.
За архівною довідкою, Смарагда (Улянія) Онищенко, 1857 року народження, походила із села Марківці Бобровицького району. Не мала родичів і з дитинства проживала у монастирі. На початку ХХ століття була ігуменею Козелецького Георгіївського монастиря. Пізніше майже 20 років очолювала Свято-Введенський монастир у Ніжині.
У 1930 році за антирадянську агітацію була заарештована, утримувалася під вартою у Ніжинській в’язниці, проте попереднім слідством не було встановлено склад злочину і була звільнена. Померла у 1935 році і була похована у Чернігові. За її могилою доглядали сестри закритого на той час радянською владою Свято-Введенського монастиря.
У 1998 році ігуменю Смарагду реабілітовано.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).