Пам'ятку архітектури національного значення садибу «Покорщина» у селищі Козелець взято під охорону
Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Козелецької окружної прокуратури суду в інтересах управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА до управління комунального майна Чернігівської обласної ради про зобов'язання укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини - пам'ятку архітектури національного значення садибу «Покорщина» у селищі Козелець.
Прокуратурою установлено, що садиба «Покорщина» перебуває у комунальній власності територіальної громади сіл, селищ, міст Чернігівської області в особі Чернігівської обласної ради. Однак не зважаючи на те, що право власності за територіальною громадою оформлено ще у 2010 році, охоронний договір до цього часу не укладено.
Козелецька окружна прокуратура заявила позов до Чернігівського окружного адміністративного суду.
Позов розглянуто судом та задоволено в повному обсязі. Управління комунального майна Чернігівської обласної ради зобов'язано укласти охоронний договір на об'єкт культурної спадщини – Головний будинок садиби «Покорщина» та Кам’яницю садиби «Покорщина» у селищі Козелець, на умовах і в порядку, визначених Порядком укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини.
Довідково. Покóрщина — найдавніший із збережених донині садибних комплексів Лівобережної України. Знаходиться на території селища Козелець. Садиба збудована в середині XVIII ст. на терасі правого берега річки Остер. Архітектурний комплекс садиби у Покорщині є пам'яткою архітектури національного значення
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина — перша в Україні: 168 медалей на чемпіонаті з кікбоксингу ІСКА 13:32
З 26 до 29 березня в Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу ІСКА серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, а також дітей.
5 вправ для голосу, які допоможуть журналістам звучати впевнено 13:19
П’ять ефективних технік, які допомагають звучати впевнено та не втрачати голос медійникам навіть після навантаження — налаштування дихання, розігрів дикції, вправи для носа, робота з діафрагмою, швидке відновлення.
Натхненна подорож у світ симфоній Моцарта 12:54
29 березня 2026 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) подарував численним глядачам нову зустріч із симфонічної спадщиною Вольфганга Амадея Моцарта.
Питання освіти, надійний зв’язок і реалізація програми Скринінг здоров’я 40+ – В’ячеслав Чаус на нараді з керівниками РВА 12:39
Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус провів нараду з керівниками п'яти районних військових адміністрацій. До зустрічі долучилися заступники голови ОДА – Костянтин Мегем, Дмитро Синенко, Жанна Шерстюк, Іван Ващенко та Сергій Зенченко.
Відкриття ангіографічної операційної та інсультного блоку — новий етап розвитку медичної допомоги в Ніжинській громаді 12:17
У Ніжинській центральній міській лікарні ім.М.Галицького днями запрацювали нова сучасна ангіографічна операційна та спеціалізований інсультний блок.