Справжнє етнографічне свято в заповіднику “Чернігів стародавній”
В приміщенні Колегіму представляв свою унікальну колекцію житель села Москалі – Юрій Дахно з родиною.
Вишивані рушники, сорочки, скатертини, старовинні предмети побуту – все це під українські пісні оглядали чернігівці та запрошені з районів області гості. Юрій Дахно збирає свою колекцію вже кілька десятиліть.
На сьогодні має понад дві тисячі експонатів, знайдених в різних куточках Чернігівщини. А почалося все з ось цього мідного п’ятака. Його знайшов ще батько Юрія та подарував сину.
Потім Юрій Дахно зацікавився вишитими рушниками та сорочками.
З цим народним мистецтвом його познайомили рідні бабусі. Захоплення Юрія активно підтримує його родина. Дружина Галина з дітьми допомагають колекціонеру доглядати старовинні речі.
Маленький Костянтин Юр’євич в майбутньому теж планує стати колекціонером. Каже, збиратиме картини. Хоча те, що колекціонує батько, йому теж подобається.
Поряд з старожитностями від Юрія Дахна в Колегіумі того дня експонувались також картини Сергія Васильківського, українського художника, одного з найвидатніших пейзажистів ХІХ- поч. ХХ ст.
А на вулиці гості з райну, які приїхали пітримати провінційного колекціонера, варили юшку та пригощали відвідувачів.
Останні новини Чернігівщини
Про готовність громад до надзвичайних ситуації – під час поїздки начальника ОВА на прикордоння 17:35
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із своїм заступником Дмитром Синенком працювали в прикордонних районах – Новгород-Сіверському та Корюківському.
З нагоди професійного свята в обласному центрі привітали працівників культури 17:14
Напередодні Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва України, що традиційно відзначається 9 листопада, вітали представників галузі.
Сплата податків мобілізованими ФОПами, реєстрація волонтерської діяльності та інші питання до податкової – на зустрічі «Діалог влади та бізнесу» 16:31
Днями у фокусі онлайн-зустрічі – податкова тема. Зокрема, актуальні запити, які цікавлять підприємців: подання звітності у випадку блекауту, допомога податкової мобілізованим ФОПам та оподаткування волонтерської діяльності.
Ніжинські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо жінки, яка завдала співмешканцю тяжкі тілесні ушкодження 15:29
Слідчі Ніжинського районного управління поліції завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно 29-річної жінки, яка під час конфлікту завдала своєму співмешканцю ножових поранень.
Тимчасові обмеження продовжено: рішення міської комісії з питань ТЕБ та НС 14:17
7 листопада 2025 року відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.