“Чернігів стародавній” у вирі шкільного життя
Історія сьогодення тісно пов’язана з минувшиною. Саме тому експонати від доби Київської Русі і до ХХ століття та сучасні друковані видання про пам’ятки архітектури Чернігівщини були представлені співробітниками Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” у приміщенні школи № 29.

“Чернігів стародавній” у вирі шкільного життя
Науковці були запрошені зі своєю виставкою за ініціативи завідувача музею “Доблесті та слави Чернігівщини” Кашпур Людмили Олександрівни. Олег Васюта, Ірина Шевчик та Олександр Литовченко у рамках програми “День заповідника у школі” продемонстрували цікаві експонати як світського, так і релігійного змісту та розповіли про те, наскільки древнє та прекрасне наше місто, які унікальні речі представлені у виставкових залах заповідника “Чернігів стародавній”.
Найбільше учнів зацікавила неповторна двобічна ікона XIX століття, привезена до школи з виставки “Народна ікона Чернігівщини”, яка експонується у будинку Колегіуму. Діти також були у захваті від археологічних знахідок часів Київської Русі, про які захоплено розповідав заступник завідуючого відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології заповідника Олег Васюта.
А ще на міні-виставці було представлено патефон першої половини XX ст., який, до речі, не був “німим” експонатом, а приємно звучав, радуючи своїх маленьких слухачів музикою минулого століття.
Після демонстрування виставки, співробітників заповідника запросили до музеїв, що діють в школі № 29: “Доблесті і слави Чернігівщини” та “Берегиня”. Засновник і організатор шкільного музею Балан Михайло Михайлович провів для науковців цікаву екскурсію виставковими залами та розповів про історію створення цих музеїв, їх діяльність та експонати.
Отож, і надалі у рамках співпраці з навчальними закладами Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” буде проводити цікаві зустрічі із школярами, обмінюватися досвідом та розповідати про надбання української історії.
Ірина Шевчик та Олександр Литовченко, “Чернігів стародавній”
http://naiz1.pp.net.ua/news/chernigiv_starodavnij_u_viri_shkilnogo_zhittja/2012-11-15-1408
Останні новини Чернігівщини
Сквер «Казка» перейменовано на Сквер «Трампа» – рішення 46-ї позачергової сесії 09:23
Сквер «Казка» у мікрорайоні Шерстянка перейменовано на Сквер «Трампа». Таке рішення ухвалено на 46-й позачерговій сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, його підтримали 22 депутати.
Відбулося засідання 46-ї (позачергової) сесії міської ради VIII скликання 08:41
У четвер, 16 жовтня 2025 року, відбулося пленарне засідання 46-ї (позачергової) сесії міської ради VIII скликання.
Увага! Чернігівська поліція розшукує неповнолітню дівчину 08:03
Чернігівським районним управлінням поліції розшукуються зникла Дончак Анна Євгеніївна, 2009 року народження, мешканка села Старий Білоус, садове товариство «Астра».
17 жовтня: цей день в Україні і світі 07:36
День 1332 Російська агресія - Day 1332 Russian aggression
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 17:23
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».