Сергій Дзюба презентував свої книжки
У Чернігівській міській центральній бібліотеці ім. М. Коцюбинського свої нові книжки презентував народний поет України, редактор газети «Чернігівщина» Сергій Дзюба.
Він представив тритомник «Гріх любити неталановито!» (у першому томі – його вірші, в другому – переклади українською з 60 мов світу, а в третьому томі – дотепні пародії). Це видання налічує близько 1300 сторінок та понад 650 кольорових світлин. І тритомник нині відзначили почесними міжнародними нагородами в Німеччині, Англії, Шотландії, Італії, Японії, Індії та Азербайджані.
Ще одна книжка – збірка казок «Диво продовження» відомого німецького письменника Генріха Діка, котру переклали українською Наталія Писаренко та Сергій Дзюба. Дійсно талановитий, вишуканий переклад і гарні кольорові ілюстрації. Тож ця книжка швидко знайшла своїх читачів, причому не лише дітей, а й дорослих.
Прозвучали і популярні пісні Сергія Дзюби з його першого музичного альбому «Примчу на білому коні!», зокрема «Пісня про Чернігів», співавтор слів якої Олена Терещенко працює в бібліотеці імені М. Коцюбинського. А мені особливо подобаються пісні пана Сергія «Порадниця свята» та «Батьку мій», присвячені його батькам, – неймовірно зворушливі, щирі й душевні.
Під час презентації надійшла чудова новина з Індії – Сергій Дзюба та його дружина – Тетяна (письменниця, перекладач, науковець і журналістка) отримали ще одну нагороду (вже третю!) в цій державі. Відзнака називається «Inspiring Leadership Award» («Лідер, який надихає»). Нею нагороджують щороку відомих людей із різних країн, які є взірцем таланту, подвижництва і шляхетності. Твори зіркового подружжя з Чернігова успішно перекладені в Індії вже п’ятьма мовами: хінді, бенгальською, непальською, орія та каннада.
Також Сергій Дзюба розповів про обласну газету «Чернігівщина», яку і наступного року матимуть бібліотеки ім. М. Коцюбинського та О. Довженка, всі бібліотеки-філії нашої Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи. Скажу, що читачам дуже подобається ця газета, котра об’єктивно висвітлює життя Придесення, цікаво пише про аграріїв та сміливо відстоює справедливість, бореться з корупцією і захищає простих людей.
Наприкінці презентації заступник директора Чернігівської міської ЦБС Олена Пилипенко подякувала Сергієві Дзюбі за його творчість та людяність: він щоразу дарує бібліотекам не тільки примірники власних нових книжок, а й книги своїх колег, які відоме творче подружжя отримує з усієї України.
Вела презентацію співробітник бібліотеки ім. Михайла Коцюбинського Оксана Замятіна. Працівники читальної зали організували для цієї імпрези виставку книжок Сергія Дзюби.
Фото Олени Куннової
Останні новини Чернігівщини
Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08
Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.
Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06
Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.
Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.
У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34
Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.