Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 листопада, 23:11:11

«AРТ-ВОЯЖ» завітав до Чернігова

23.11.2021   09:29Агенцiя

Перший приватний музей сучасного мистецтва України вирушив у древнє місто Чернігів.

Цього разу колекція творів сучасних українських митців розмістилася в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

Зазвичай ми запрошували на виставки у свої експозиційні зали, які час від часу змінювали адресу. Сьогодні ж, у час, коли наш музей у стані будівництва і змін, ми вирішили самі проїхатися Україною. Ті, хто не мав змоги дістатися Києва, дізнаються про музей і про колекцію ближче до себе.

Рушили у подорож! Чергова зупинка — Художній музей міста Чернігів.

Нагадаємо, колекція Першого приватного музею сучасного мистецтва України — а це майже шість тисяч унікальних творів, власником якої є фундатор — Сергій Цюпко, вважається однією із найбільш повних та репрезентативних зібрань українського живопису, графіки, скульптури й декоративно-ужиткового мистецтва ХХ — ХХІ століть.

Приватна колекція, яка почала формуватися ще тридцять років тому, здобула статус Музею сучасного мистецтва України, який 17 червня 2005 року відкрив свої двері відвідувачам.

Шолтес З. Краєвид з копицями

Мистецькі проєкти, ініційовані нашим музеєм, широко відомі: «Мистецька Мапа України» супроводжувалася ланцюгом масштабних експозицій та виданням супровідних ґрунтовних каталогів. Проєкт «Сімейні цінності — Родинні зв'язки» — багаторічне джерело дослідження творчих династій. Можливості музейних фондів сприяють втіленню будь-яких творчих проєктів, у тому числі й того, що ми представляємо нині — «АРТ-ВОЯЖ».

Максименко М.А. На полі

Шишко С.Ф. Осінь над Дніпром

Вперше, 2010року, на запрошення Грузії, проєкт був представлений у Національному музеї в Тбілісі. Поціновувачі мистецтва отримали можливість у себе вдома ознайомитися зі збіркою Першого приватного музею України. А нам вояж дав імпульс для продовження нашого творчого поступу.

Представлені в Чернігівському художньому музеї ім. Г. Галагана твори — лише невелика частина робіт із колекції Першого приватного музею сучасного мистецтва України.

Ольхов В. М. Херсонес. Володимирський собор

Рапопорт Борис Наумович. Тепла осінь

На виставці представлено українське мистецтво різних шкіл живопису: закарпатської, київської, кримської, львівської, одеської, харківської. Кожен автор — це цілий всесвіт енергії, думок, почуттів, вражень; це потік любові, щедрості й радості, а ще невтомна праця та виняткова харизма… Познайомитися з творчими роботами Агамян Олени Борисівни, Бровді Івана Васильовича, Волошинова Олега Васильовича, Єржиковського Олега Петровича, Рапопорта Бориса Наумовича, Толочка Віктора Івановича, Сельського Романа Юліановича, сестер Яблонських — Тетяни Нилівни та Олени Нилівни, а також інших талановитих митців зможуть усі охочі в залах Чернігівського художнього музею.

Виставка «АРТ-ВОЯЖ проєкт. Чернігів» триватиме до 23 січня 2022 р.

Фото надані організаторами виставки

Останні новини Чернігівщини

Не отримав генератори і втратив заощадження 18:33

Поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар в Інтернеті тільки після його отримання

Новгород - Сіверські рятувальники нагадали семенівчанам правила з мінної безпеки 18:25

Сьогодні співробітниця Новгород-Сіверського районного відділу ГУ ДСНС України у Чернігівській області провела з жителями м. Семенівка інформаційно-профілактичні бесіди щодо правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Дванадцятою сесією обласної ради ухвалено обласні програми, фінансові, кадрові, майнові та інші важливі документи

Дванадцятою сесією обласної ради ухвалено обласні програми, фінансові, кадрові, майнові та інші важливі документи 18:20

Провела пленарне засідання голова обласної ради Олена Дмитренко разом з першим заступником голови обласної ради Ніною Лемеш та заступником голови обласної ради Дмитром Блаушем.

Панельна дискусія з польськими бібліотекарями "Як заохотити до читання" 18:07

28 листопада Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, Чернігівське обласне відділення УБА у партнерстві з Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st Warszawy на платформі ZOOM провели панельну дискусію "Як заохотити до читання".