Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 20:04:06

У Ніжині під час ремонту вулиці знайшли старовинне підземелля

04.11.2021   10:17Агенцiя

У місті Ніжин Чернігівської області археологи знайшли підземелля, попередньо - два підвальних приміщення будівлі дворянського зібрання кінця XVIII століття.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив керівник археологічних робіт, кандидат історичних наук, доцент Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя Іван Кедун.
"У ході реконструкції вулиці Гоголя, під час нагляду за закладанням дренажного колодязя, ми виявили рештки цегляної кладки. Розчистили її, дослідили і знайшли отвір. Ми туди спустилися і побачили підвальне приміщення з двох кімнат. Одне площею приблизно 7х9, друге - 7х3 метри, кімнати розділяє арка. Заміри - поверхневі, бо там важко дихати, небезпечно перебувати, і тому робили ми їх дуже швидко", - розповів археолог.
За його словами, попередньо - це підвали колишньої будівлі дворянського зібрання кінця XVIII ст., яка, за спогадами ніжинців, стояла ще в 50-х роках минулого століття. Зруйнували її, очевидно, в період масового знесення старих будівель у Ніжині. Вхід у підземелля засипали, коли поруч будували пам’ятник видатному земляку-мореплавцю Юрію Лисянському (підземелля знайшли у сквері його імені).
Досліджувати знахідку, зауважив Кедун, будуть не раніше весни наступного року. Адже, по-перше, на це треба отримати фінансування, а по-друге, в старе підземне приміщення не можна напускати холоду.
"Там велика вологість, повітря промерзне і цегла почне руйнуватися. Тому найкраще - законсервувати і вже в теплу пору року досліджувати", - зазначив співрозмовник.
Кедун додав, що підземелля дворянського зібрання - не перша археологічна знахідка на вулиці Гоголя в цьому році. Раніше там виявили рештки дерев’яної мостової XVIII ст., залишки торгових рядів того ж періоду, старовинної бруківки. Роботи на вул. Гоголя тривають з початку літа.
Як повідомляло агентство, у 2002 році в Ніжині біля Всіхсвятської церкви археологи знайшли підвальні приміщення грецького магістрату XVII ст., які використовувались, зокрема, як винні погреби. Досліджують їх з 2015 року. Міська рада планує створити там музей.

www.ukrinform.ua

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини