Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:03:52

Відбувся VІІІ-й Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької. ФОТОрепортаж

10.11.2012   20:47Агенцiя

Уже не вперше восени Ніжин приймає дорогих гостей. З 26 жовтня по 4 листопада в Ніжині проходив VІІІ-й Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької.

Квитків не було вже задовго до початку, оскільки участь у фестивалі брали кращі з кращих.

Розпочалося мистецьке свято 26 жовтня виставою Ніжинського українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського "Пробач мені.., або Замовляю любов…" - нещодавня прем'єра. Окрім глядачів, до глядацької зали завітали режисер-постановник Герман Архипов та автор комедії по-серйозному Тетяна Іващенко. Нова вистава колективу була сприйнята глядачами бурхливо й захопливо.

За традицією офіційне відкриття відбулося 27 жовтня (день виходу М.К.Заньковецької на професійну театральну сцену) виставою "Афінські вечори" Петра Гладиліна Київського академічного Молодого театру. Лірична комедія про інтелігентну сім'ю, яка живе у штучному світі білого мережива, та бабусю часів декадансу не залишила глядачів байдужими, оплески акторам ще довго лунали в залі.

28 жовтня дивувати ніжинського глядача приїхали актори Мінського обласного драматичного театру. Комедія "Шукаю справжнього чоловіка" Олени Попової, яка йшла білоруською мовою, труднощів у сприйнятті не викликала: мовний бар'єр був відсутній через подібність української та білоруської мов, окрім того, саме мовний факт вніс незвичайну родзинку у зміст і сприйняття вистави глядачами, надавав їй більшої комедійності.

29 жовтня Мозирський обласний драматичний театр імені І.Мележа представив ніжинцям драму про трагічні події Великої Вітчизняної війни. Вистава "Саня, Ваня, з ними Римас" В.Гуркіна переніс глядачів в атмосферу життя та побуту уральського села. Гра акторів та враження від драми в цілому надовго полонили серця ніжинського глядача.

30 жовтня глядачі поринули у світ оперети "Кішка, перетворена у жінку" Жака Оффенбаха Кримського академічного українського музичного театру (м.Сімферополь, АРК). Уже кілька років поспіль на фестивалі був відсутній даний жанр. Ніжинці радо відвідали виставу і з захопленням відгукувалися про неї - пишні костюми акторів  та декорації створювали казковий світ, де магія і чудеса не є чимось незвичайним, а неперевершений вокал виконавців приворожив глядацьку залу.

31 жовтня Миколаївський Академічний Художній російський драматичний театр представив комедію "Девичник" Айвон Менчелла. Три вдови влаштовують щомісячні посиденьки на цвинтарі, відвідуючи заодно й покійних чоловіків, - поєднання незвичайне й навіть екстравагантне, адже в комедії, окрім жартів, присутня й смерть. Три різні погляди на боротьбу зі втратою і самотністю мали змогу побачити глядачі. Вистава подарувала море позитивних емоцій та вражень.

1 листопада на сцені Ніжинського театру залунали акорди мюзиклу Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя. Вистава "Едіт Піаф, або Бог є любов" за музичним твором В.Ковтуна просто зачарувала ніжинського глядача. Усе життя відомої французької співачки пролетіло перед очима глядачів, лунали її пісні у виконанні Маргарити Томм, тембр голосу якої співпав з голосом легендарної Піаф. Глядач був заворожений, тому й не дивно, що "Приз глядацьких симпатів" завоювала саме виконавиця головної ролі мюзиклу - Маргарита Томм.

2 листопада свою музичну історію глядачам представляв Кінешемський драматичний театр імені О.М. Островського (Росія). Мелодрама "Прощай, Марден, здрастуй!" про жінку-зірку Марлен Дітріх, неприборкуваний дух якої оселився в іншій жінці. Зі сцени звучав низький і хвилюючий голос актриси. Побудована як життя-спогад вистава зачарувала ніжинського глядача.

3 листопада дивували ніжинців актори Театру Новий імені Казімежа Деймака (Польща). Авангардно-психологічна драма "Свята Йоанна Боєнь" Бертольда Брехта була чимось незвичайним, такого ще на ніжинській сцені глядачі не бачили. Шокуюча й трагічна вистава, не зважаючи на те, що йшла польською мовою, донесла до глядачів і зміст, і фінальний жах. Ідейно вистава досить складна, але надзвичайно емоційна гра акторів не залишила байдужим жодного в залі.

Уже стало традицією закривати фестиваль виставою Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Екстравагантна п'єса "Венера в хутрі" Леопольда фон Захер-Мазоха стала ефектним і приємним завершенням цьогорічного фестивалю. Окрім того, ніжинці цього року мали можливість побачити цю виставу ще й наступного дня після офіційного закриття фестивалю.

Що ж до результатів, то журі вирішило за високу індивідуальну майстерність визнати лауреатами фестивалю й нагородити дипломом та цінним подарунком наступних актрис- учасниць фестивалю за номінаціями:

-- ЗА  ПЕРЕКОНЛИВІСТЬ ТА ЕКСПРЕСИВНІСТЬ ВИКОНАННЯ РОЛІ -  артистка Магда Бєганьська  за виконання ролі Йоанни, у виставі "Свята Йоанна Боєнь" Б.Брехта. Театр Новий імені Казімежа Деймака. (Лодзь,  Польща); 
-  ЗА ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ХУДОЖНЬОГО ВТІЛЕННЯ ОБРАЗУ У КЛАСИЧНОМУ ТВОРІ - заслужена артистка України Альбіна Сотникова за виконання ролі  Ванди у виставі "Венера в хутрі"  Л.фон Захер-Мазоха. Національний академічний український драматичний театр імені М.Заньковецької. (Львів, Україна);
-  ЗА СЦЕНІЧНУ ПРАВДУ ОБРАЗУ - заслужена артистка Російської Федерації Крістіна Тінякова за виконання ролі  Марлен у виставі "Прощай, Марлен, здрастуй", Д.Мінченок. Кінешемський драматичний театр імені О.Островського. (Кінешма, Росія);
-  ПРИЗ  ГЛЯДАЦЬКИХ  СИМПАТІЙ  - артистка Маргарита Томм за виконання ролі Едіт Піаф у виставі "Едіт Піаф, або Бог є любов", Г.Цибань. Полтавський обласний академічний український музично-драматичний театр імені М.Гоголя (Полтава, Україна);
-  ЗА КРАЩИЙ  ЖІНОЧИЙ АКТОРСЬКИЙ ДУЕТ - артистки Тетяна Карпец та Олена Рахмангулова за виконання ролей Поетеси та Подруги у виставі "Шукаю справжнього чоловіка" О.Попової. Мінський обласний драматичний театр. (Молодечно, Республіка Білорусь); 
-  ЗА КРАЩИЙ  ЖІНОЧИЙ АКТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ -  артистки Наталя Скоморохова, Олена Прокопова,  Олена Кашаєд, Людмила Харланчук за виконання ролей Олександри, Анни, Софії та Жені у виставі  "Саня, Ваня, з ними Римас" В.Гуркіна. Мозирський драматичний театр ім. Івана Мележа. (Мозир,  Республіка Білорусь); 
-  ЗА КРАЩУ  ЖІНОЧУ  РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ - заслужена артистка України Сталіна Лагошняк за виконання ролі Доріс у виставі "Девичник" А.Менчел. Миколаївський Академічний Художній російський драматичний театр. (Миколаїв, Україна);
-  ЗА КРАЩУ  ЖІНОЧУ РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ  - заслужена артистка АРК Тамара Гончаренко за виконання ролі Маріанни у виставі "Кішка, перетворена у жінку" Ж.Оффенбаха. Кримський академічний український музичний театр. (Сімферополь, АРК, Україна);
 -  ЗА  КРАЩУ ЖІНОЧУ РОЛЬ НА ФЕСТИВАЛІ - народна артистка України Тетяна Стебловська за виконання ролі Анни Ростопчиної у виставі "Афінські вечори" П.Гладиліна. Київський академічний Молодий театр. (Київ, Україна).

Уже вкотре Ніжин став "столицею" театральних талантів. Фестиваль завершено, а ніжинці з нетерпінням чекають наступної осені, наступного театрального мистецького свята.

http://www.cult.gov.ua/news/2012-11-10-3984

Інформаційна служба
Головного управління культури, туризму
і охорони культурної спадщини
Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.