Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта»
Передача техніки відбулася 20 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка.

Першими отримали комп’ютери для 15 сільських бібліотек представники Менської, Сновської, Михайло-Коцюбинської та Кіптівської територіальних громад.
Участь у заході взяли заступник голови ОДА Дмитро Іванов, проєктна менеджерка «Дія. Цифрова освіта» Руслана Коренчук, керівниця благодійних проєктів «Favbet Foundation» Маріанна Ковеня та Фазиль Аскеров – голова Правління Асоціації розвитку туризму.
– Наша мета – перетворити бібліотеки на сучасні хаби цифрової освіти. Адже це саме ті заклади, де люди навіть з найвіддаленіших і малонаселених пунктів області можуть реалізувати свою потребу в цифровій освіті, – зазначила Руслана Коренчук.
Важливо, що на реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету. Передача комп’ютерів відбулася за сприяння Офісу Президента України, Української бібліотечної асоціації та фонду «Favbet Foundation».
– Бібліотеки необхідно осучаснювати, за ними майбутнє. Цей проєкт відкриває рівні можливості та вільний доступ до інформації, незалежно від місця проживання. Найвіддаленіші куточки Чернігівщини повинні бути забезпечені комп’ютерами та інтернетом. Це один з пріоритетів облдержадміністрації, – наголосив Дмитро Іванов, привітавши учасників заходу.
До речі, Чернігівщина – одинадцята область, яка отримала комп’ютери у рамках програми розвитку цифрової освіти. Загалом бібліотеки України мають отримати 5000 одиниць техніки.
Перелік бібліотек, які отримають комп’ютери, доступний на вебсайті Міністерства цифрової трансформації України за посиланням: https://bit.ly/libraries_digitalization
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).