Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 09:20:19

Артисти філармонійного центру — учасники БатуринФесту “Шабля”

23.08.2021   18:05Агенцiя

Виступи Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під орудою заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура та солістів колективу концертних виконавців стали одними з найяскравіших моментів цьогорічного, вже третього за ліком, Міжнародного фестивалю козацької культури БатуринФест “Шабля”.

21-22 серпня 2021 року у Батурині — столиці Гетьманської України — проходило це захоплююче дійство, головна ідея якого — мистецьке втілення гасла гетьмана Івана Мазепи “Же през шаблю маєм право”.
В урочистому відкритті цьогорічного БатуринФесту взяли участь почесні гості, воїни — захисники сучасної України, а ще — самі гетьмани, для яких Батурин був столицею.
На сценічному майданчику на Співочому полі парку “Кочубеївський” колективи і солісти змінювали один одного, даруючи глядачам свої сповнені національного колориту виступи. Концерт Академічного народного хору відбувся у другий фестивальний день. Представлена програма, в яку увійшли, зокрема, такі композиції як “Їхав  козак містом”, “Джарочка”, “На вулиці музиченько грає”, “Циганська сюїта”, “Розквітне сад на Україні”, презентувала глядачам справжні зразки національного вокально-хореографічного і інструментального мистецтва: віртуозність виконання і розмаїтість творів не залишили байдужим жодного гостя фестивалю “Шабля”.
А програма солістів колективу концертних виконавців обласного філармонійного центру продемонструвала глядачам справжню потужність сучасного вітчизняного естрадного мистецтва. Виконавська майстерність заслужених артистів України Володимира Гришина, Олега Подольського, Сергія Сулімовського, а також Катерини Іващенко, Марини Коваленко, Яни Сидоренко, Марини Маккей, В’ячеслава Мацвійка, Макса Пузана, артистів Театру танцю “Екватор” під орудою Віктора Войникова визначила невпинний драйв мистецької частині БатуринФесту “Шабля-2021”.
У концерті, який провели артисти обласного філармонійного центру Інна Василенко і Дмитро Обєдніков, також взяли участь популярні українські колективи.
На “Шаблі-2021” працювали виставки майстрів українського традиційного декоративно-прикладного мистецтва, ярмарки, проходили спортивні турніри.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

 

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.