У Чернігові визначились із лауреатами обласної літературно-мистецької премії ім. М.М. Коцюбинського
17 серпня, у Чернігові комісія з присудження обласної літературно–мистецької премії імені М. М. Коцюбинського визначила імена лауреатів 2021–го року. Засідання провела перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш.

– Цьогоріч на конкурс обласної премії подавались літератори, діячі культури і мистецтв не лише з Чернігівщини, а й з Київщини та Сумщини. Тому можна з впевненістю говорити, що премія є престижною та авторитетною і за межами нашої області, – підкреслила Ніна Лемеш.
Спочатку учасники засідання ознайомились із претендентами на здобуття почесної премії. Упродовж останніх двох місяців на новинних порталах області та у соціальних мережах всі охочі мали можливість проаналізувати біографію усіх кандидатів та висловити власні думки про їх творчість.
Літературно–мистецька премія імені М.М. Коцюбинського вручається переможцям у шести номінаціях – «Поезія», «Проза», «Народознавство», «Декоративне та образотворче мистецтво», «Театральне мистецтво» та «Музичне мистецтво».
Але цьогоріч за відсутності претендентів у номінаціях «Театральне мистецтво» та «Музичне мистецтво» переможців визначили лише у чотирьох.
Члени комісії обговорили творчі здобутки та досягнення кандидатів, а далі шляхом таємного голосування визначили володарів престижної відзнаки.
Отже, лауреатами обласної літературно–мистецької премії ім. М.М. Коцюбинського цього року стали:
«Поезія» – Ольга Пилипчук, поетеса, член Національної спілки журналістів України. Висунута відділом культури, сім’ї, молоді та спорту Борзнянської міської ради за книги «Борзнянським шляхом», «Ангели в бронежилетах», «Іду в Мотронівку», «Куліш в Мотронівці», «Роздуми Ганни Барвінок».
«Проза» – Віталій Корж, письменник, журналіст, член Чернігівського земляцтва. Висунутий ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» за книгу «Еківоки».
«Народознавство» – Ірина Ральченко, дослідниця, член Національної спілки краєзнавців. Висунута правлінням Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за книгу «Олександр Савченко–Більський. Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі».
«Декоративне та образотворче мистецтво» – Андрій Колошин, майстер з художньої обробки дерева. Висунутий Чернігівським обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України за великий внесок у відродження і розвиток чернігівського традиційного народного різьбярства.
Святкове вручення нагород відбудеться 17 вересня у музеї–заповіднику ім. М.М. Коцюбинського.
Довідково. Обласна літературно–мистецька премія ім. М.М. Коцюбинського заснована з метою вшанування пам'яті видатного українського літератора Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив, працював і похований у Чернігові. Починаючи з 2003 року вона фінансується з обласного бюджету.
Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.