Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 09:57:43

У Чернігові визначились із лауреатами обласної літературно-мистецької премії ім. М.М. Коцюбинського

18.08.2021   11:01Агенцiя

17 серпня, у Чернігові комісія з присудження обласної літературно–мистецької премії імені М. М. Коцюбинського визначила імена лауреатів 2021–го року. Засідання провела перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш.

– Цьогоріч на конкурс обласної премії подавались літератори, діячі культури і мистецтв не лише з Чернігівщини, а й з Київщини та Сумщини. Тому можна з впевненістю говорити, що премія є престижною та авторитетною і за межами нашої області, – підкреслила Ніна Лемеш.

Спочатку учасники засідання ознайомились із претендентами на здобуття почесної премії. Упродовж останніх двох місяців на новинних порталах області та у соціальних мережах всі охочі мали можливість проаналізувати біографію усіх кандидатів та висловити власні думки про їх творчість.

Літературно–мистецька премія імені М.М. Коцюбинського вручається переможцям у шести номінаціях – «Поезія», «Проза», «Народознавство», «Декоративне та образотворче мистецтво», «Театральне мистецтво» та «Музичне мистецтво».

Але цьогоріч за відсутності претендентів у номінаціях «Театральне мистецтво» та «Музичне мистецтво» переможців визначили лише у чотирьох.

Члени комісії обговорили творчі здобутки та досягнення кандидатів, а далі шляхом таємного голосування визначили володарів престижної відзнаки.

Отже, лауреатами обласної літературно–мистецької премії ім. М.М. Коцюбинського цього року стали:
«Поезія» – Ольга Пилипчук, поетеса, член Національної спілки журналістів України. Висунута відділом культури, сім’ї, молоді та спорту Борзнянської міської ради за книги «Борзнянським шляхом», «Ангели в бронежилетах», «Іду в Мотронівку», «Куліш в Мотронівці», «Роздуми Ганни Барвінок».

«Проза» – Віталій Корж, письменник, журналіст, член Чернігівського земляцтва. Висунутий  ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» за книгу «Еківоки».

«Народознавство» – Ірина Ральченко, дослідниця, член Національної спілки краєзнавців. Висунута правлінням Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за книгу «Олександр Савченко–Більський. Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі».

«Декоративне та образотворче мистецтво» – Андрій Колошин, майстер з художньої обробки дерева. Висунутий  Чернігівським обласним осередком  Національної спілки майстрів народного мистецтва України за великий внесок у відродження і розвиток чернігівського традиційного народного різьбярства.

Святкове вручення нагород відбудеться 17 вересня у музеї–заповіднику ім. М.М. Коцюбинського.
Довідково. Обласна літературно–мистецька премія ім. М.М. Коцюбинського заснована з метою вшанування пам'яті видатного українського літератора Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив, працював і похований у Чернігові. Починаючи з 2003 року вона фінансується з обласного бюджету.
 
Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.