Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 06:34:36

У Чернігові представлено довідник про керівну еліту Чернігівщини

17.08.2021   11:04Агенцiя

«Чернігівщина: 30 років незалежності України. Керівна еліта» — під такою назвою 16 серпня в залі засідань президії Чернігівської обласної ради проведено презентацію довідника Сергія Соломахи, борця за незалежність України у XX столітті, громадського діяча.

«Над цією темою я працюю з 1990 року, тобто від перших альтернативних виборів. Довідник підготовлено до 30-річчя Акту проголошення незалежності України з метою висвітлення процесу формування керівної еліти Чернігівщини до 2020 року. Видання призначене для істориків, краєзнавців, політиків, посадових осіб державної влади і місцевого самоврядування та всіх, хто цікавиться історією й сьогоденням Чернігово-Сіверщини. Редактор видання – Сергій Крамаренко, голова постійної комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Чернігівської обласної ради. В ролі консультанта виступив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області. Книга присвячується рухівцям – борцям за незалежність України, зокрема, дружині Людмилі Івашко (25.04.1958 – 02.06.2021), які відійшли у вічність», — розповів автор.

«Важливо знати і пам’ятати поіменно тих, завдяки кому відбувалися ключові політичні процеси на території Чернігівщини на більш ніж 30-річному шляху трансформації Української РСР у незалежну Україну, визначалося в минулому і формується в наш час політичне обличчя регіону. У довіднику згадуються імена 943 політичних діячів та керівників виконавчої та представницької влади Чернігівщини», — наголосив Сергій Соломаха.
«Символічно, що тиждень напередодні відзначення важливих державних свят на Придесенні розпочинається презентацією цього довідника. І особливо приємно, що ця подія відбувається саме в стінах обласної ради. Книга містить систематизовану і чітко структуровану інформацію про найважливіші віхи та постаті політичної історії Чернігівської області», — зауважила Ніна ЛЕМЕШ, перша заступниця голови Чернігівської обласної ради. Від імені керівництва й депутатського корпусу обласної ради вона подякувала автору Сергію Соломасі за значну пошукову та творчу роботу.

«Це фактично шпаргалка для керівників і політиків всіх рівнів в області. Я знаю та використовую в роботі ще попередню авторську роботу Сергія Соломахи – «Чернігівщина: 20 років незалежності України». Ці дослідження та практична діяльність вкотре наочно показують, що тільки спільними зусиллями органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства досягаються позитивні результати», — висловив свої думки про довідник Дмитро ІВАНОВ, радник голови Чернігівської облдержадміністрації.

«Важливість цього довідника також полягає в тому, що він показує реальний портрет нашої керівної еліти області, підказує напрями роботи щодо її подальшого формування й виховання в інтересах України та Чернігівщини», — підкреслив Сергій Крамаренко, голова постійної комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Чернігівської обласної ради.

«Довідник допоможе й у справі реалізації політики національної пам’яті як на регіональному, так і на загальнодержавному рівнях. Він дає можливість, спираючись на реальні факти, зібрані у книзі, об’єктивно осмислити внесок наших земляків у політиці та на керівних посадах у здобутті незалежності і державотворенні, вивчати, засвоювати уроки минулого. Це праця рухівця Сергія Соломахи — патріотизм конкретною справою», — заявив Сергій Бутко. Він від імені Українського інституту національної пам’яті подякував автору за цей творчий здобуток.

«Авторитетні люди заявлять, що нам вже треба йти у владу, брати відповідальність за долю країни та рідного краю на себе, що ми вже поступово й робимо. Представлене видання і такі презентації, без показухи та з обговоренням реальних проблемних питань, для нас корисні й повчальні», — наголосив від імені ветеранів – учасників бойових дій в російсько-українській війні Володимир Мироненко, начальник відділу в Чернігівській області Міністерства у справах ветеранів України.

Видання буде передано у бібліотеки та навчальні заклади Чернігівської області.

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.