Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 09:38:10

«Поцілунок Дракули» та «Сльози привида» - у бібліотеці ім. М. Коцюбинського провели мистецьку горрор-вечірку

16.08.2021   16:36Агенцiя

«П’ятниця, 13-те в бібліотеці” – під такою назвою пройшов у Чернігові вечір, присвячений літературі жахів.

Усі охочі могли послухати оповідання в жанрі горрор  від молодих чернігівських авторів, а також переглянути американський фільм «Дракула» 1931 року, який є першою екранізацією культового «вампірського» роману Брема Стокера.

«Жанр горрору з’явився не сьогодні і не вчора. Наші предки складали ці розповіді, переповідали, вірили в них. І тепер ми активно використовуємо ці надбання в своїй творчості», – зауважила учасниця літературних читань, чернігівська авторка Олена Степанець.

Представлені публіці горрор-оповідання  грунтувалися  на загальнослов'янському, українському і навіть японському фольклорі. Молодий чернігівський письменник Олександр Білогура  навіть  поєднав український фольклор та трагічні історичні події  часів Голодомору.

Горрор-вечірка стала фактично першим засіданням створеного при бібліотеці ім. М. Коцюбинського Клубу любителів фантастики. «Жанр фантастики зараз надзвичайно популярний в Україні і світі, особливо серед молоді, – зауважила одна з організаторів вечірки, бібліотекар сектору соціокультурної діяльності ЦБ ім. М. Коцюбинського письменниця Олена Терещенко.  – У нас багато тих, хто пише фантастику і тих, хто любить її читати. Новостворений клуб буде майданчиком для молодих чернігівських авторів-фантастів, які хочуть представити свою творчість, та для всіх поціновувачів жанру».

Наступне засідання Клубу планують вже у вересні.

Чернігівська міська ЦБС
Фото – Віктор Марченко
 

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.