Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 21:50:47

«12 битв за Чернігів»: у бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили нову книгу відомих чернігівських істориків

11.08.2021   12:09Агенцiя

Міжусобні війни князівських часів, найдовша облога в історії міста, військові хитрощі козацької доби, Чернігів періоду Другої світової війни… Ці та багато інших сторінок мілітарної історії міста представлені у новій книзі відомих істориків Олександра Бондаря та Михайла Жирохова «12 битв за Чернігів». Книга презентована в рамках мистецького проекту «АртБліндаж».

Всього відомо близько чотирьох десятків битв за Чернігів, про які збереглися документальні свідчення. З них були обрані ті, які найбільше вплинула на розвиток міста та є достатньо цікавими для широкого загалу. «Це науково-популярне видання, розраховане на те, щоб людина не-фахівець могла прочитати цю книгу за кілька годин та скласти для себе уявлення про ті події, які її зацікавили», – зазначають автори.

Перша описана в книзі битва – 1078 рік, облога Чернігова Ізяславом та Всеволодом Ярославичами, битва на Нежатиній Ниві. Сучасні дослідники пов’язують цю місцевість із  чернігівським районом Бобровиця. Завершується дослідження міліарної історії Чернігова 1943 роком (вигнання німецько-нацистських військ з міста).

У книзі вміщені цікаві історичні факти, маловідомі не лише пересічному читачу, а й дослідникам. Зокрема, маловивченою сторінкою міліарної історії міста є облога Чернігова 1579  року (наприкінці Лівонської війни).
Під час презентації автори поділилися планами на майбутнє. Зокрема, Михайло Жирохов  розповів, що вже незабаром побачить світ видання, присвячене маловідомим сторінкам чернігівської історії періоду Другої світової: функціонуванню концентраційного табору в Яцево.

Автори радіють, що книгою вже зацікавилися читачі не лише з Чернігова, а і з інших міст України (Львова, Вінниці, Краматорська тощо). Книга номінується на конкурс «Книга року-2021». Усі бажаючі можуть ознайомитися з нею в бібліотеці ім. М. Коцюбинського.

Олена Терещенко, Чернігівська міська ЦБС
Фото – Віктор Марченко

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.