Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 листопада, 08:59:16

До дня народження Пантелеймона Куліша

10.08.2021   10:41Агенцiя

З нагоди 202-ї річниці від дня народження українського поета, прозаїка, публіциста, історика, перекладача і філософа Пантелеймона Олександровича Куліша 7 серпня 2021 року в Історико-меморіальному музеї-заповіднику «Ганнина пустинь», що на Борзнянщині в селі Оленівка (хутір Мотронівка), відбулися урочисті заходи.

Вшанувати видатного українця прибули представники влади, громадськості та духовенство. В пам’ять про Пантелеймона Куліша, його дружини, письменниці Ганни Барвінок та її брата, українського громадсько-політичного діяча Василя Білозерського, чиї могили знаходяться на території заповідника, була відслужена  заупокійна літія. В молитвах також згадали ще одного видатного українського державного діяча і мецената, чиїми зусиллями меморіальний музей-заповідник «Ганнина пустинь» підтримувався багато років - Героя України Івана Степановича Плюща. Саме за його безпосередньої участі у 2000 році було засновано Чернігівське відділення Міжнародного благодійного фонду Пантелеймона Куліша.

По завершенню офіційної частини на імпровізованій сцені перед хатинкою, в якій мешкала родина Кулішів, відбувся святковий концерт за участю аматорських колективів Борзнянщини та концертних виконавців Чернігівського обласного філармонійного центру: заслужених артистів України Володимира Гришина і Сергія Сулимовського, а також артистки Вікторії Олійник. Провів урочистості заслужений артист України Олексій Биш.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини