Двір станового козака 19 століття. Тепер уже офіційно відкрито в Батуринському заповіднику
Це єдина музейна реконструкція станового козацтва Чернигівської та Полтавської губернії. Контури цих територій Російської імперії власне відтворювали межі Гетьманщини, анексованої 1782 року.
А сам стан козацтва, який у 19 столітті сягав 2 мільйонів осіб, відповідав правобережному поняттю шляхтич, людина лицарського стану.
Два мільйони дрібних українських шляхтичів? У часи Тараса Шевченка і Миколи Костомарова? Еге ж, не всім же кріпакам бути. Точніше якщо й бути, то абсолютній меншости на Чернигівщині й Полтавщині.
Проте й зараз офіційна історична наука експлуатує оце все кріпацтво і селянство відносно колективного óбразу українців. І тільки Батурин пішов війною проти цього ідіотизму, задіявши найвагоміший аргумент - наукову реконструкцію побуту української шляхти 19 століття.
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.