У бібліотеці ім. М. Коцюбинського нагородили майбутніх зірок української літератури
Урочисте нагородження лауреатів Першого літературного конкурсу творів про Чернігів «Під знаком Симаргла» пройшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського.
Конкурс був приурочений до 398 річниці надання Чернігову Магдебурзького права.
На адресу оргкомітету надійшло близько чотирьох десятків творів від учасників різного віку (від 8 до 25 років) із Чернігова та з інших міст України (Києва, Харкова, Херсона, Остра, Вінницької та Дніпропетровської області) а також із Мілану (Італія).
Серед надісланих робіт журі конкурсу відібрало 16 переможців у трьох вікових групах та в двох номінаціях «Поезія» та «Проза».
Місця у трьох вікових групах розподілилися наступним чином.
Молодша група. Номінація «Проза»
I місце – Камілла Карпенко (смт. Васильківка, Дніпропетровська обл.) за есей «Під знаком Симаргла»
ІІ місце – Дмитро Парфенов (м. Херсон) за добірку казок Святослава Терещенко (м. Чернігів) за казку «Пан і привид»,
ІІІ місце – Ольга Літвін (м. Херсон) за казку «Для дружби немає перешкод»,
Молодша група. Номінація «Поезія»,
І місце в цій номінації журі вирішило не присуджувати.
ІІ місце – Єсенія Ковальова (м. Остер) за добірку віршів про Чернігів Олена Потіпака (м. Чернігів) за вірш «Екскурсія по Чернігову»,
ІІІ місце – Кирило Стародуб (м. Чернігів) за вірш «Рідний край»
Середня група. Проза.
І місце – Софія Федорова (м. Хмільник, Вінницька область) за есей «Фарби Десни»
I місце – Марія Нестеренко (м. Херсон) за казку «Два світи»
ІІ та ІІІ місця журі вирішило не присуджувати
Середня группа. Поезія
І та ІІ місця журі вирішило не присуджувати.
ІІІ місце розділили Роман та Богдан Светюхи (м. Чернігів) за добірку віршів
Старша группа. Проза.
І місце – Євгеній Черній (Мілан, Італія) за новеллу «Гіпнагогія»
ІІ місце – Олександр Білогура (Чернігів) за повість «Інтелігенція. Нуар»
ІІІ місце – Олег Красавін (м. Чернігів) за ессей «Дорога додому» Ірина Морська (м. Чернігів) за ессей «Чернігів»
Старша группа. Поезія
ІІІ місце – Ілля Єрмак (м. Харків) за вірш «Антонієві печери»
І та ІІ місця журі вирішило в цій номінації не присуджувати.
Усі переможці отримали дипломи та подарунки. Зокрема, книги профессора Сергія Леп'явка «Чернігів. Історія міста». А переможці у молодшій та середній группах – ще й сертифікати на навчання у дитячій літературній школі «Кошлатий Борушко», яка стартує в червні цього року.
Нагороди лауреатам вручали Андрій Дериземля, начальник управління сім'ї, молоді та спорту ЧМР, яке виступило співорганізатором конкурсу, меценат конкурсу, депутат Чернігівської міської ради Наталія Хольченкова та профессор, доктор історичних наук Сергій Леп'явко.
Музичним дарунком для лауреатів та гостей свята стали пісні про Чернігів у виконанні відомих музикантів Романа Москаленка та Сергія Гончаренка.
Чернігівська міська централізована бібліотечна система
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.