Філармонійний центр - до Дня пам’яті та примирення. ВІДЕО
Порожньо і темно у глядацькій залі філармонійного центру. Поволі артисти запалюють лампадки. Їх маленькі вогники — поодинці майже невиразні — разом розрізають темряву. Вони — ніби очі Дітей Світла, яких забрав людожерський морок війни. Це вогники жертовності і очищення. Вони дивляться із теміні, надихають і нагадують: “Ніколи знову”.

Так починається проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру, присвячений Дню пам’яті та примирення та Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу; це застереження, що не можна розв’язувати міжнародні проблеми збройним шляхом.
Вогники, що сяють у залі, — особливий нагад: війна — це мільйони маленьких і великих людських бід. Важливо згадувати та вшановувати подвиг ветеранів. І заслуговують на увагу всі, кого торкнулась війна, – остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села.
Лунає “Мелодія ля-мінор” Мирослава Скорика. У звучанні цього ліричного і, водночас, трагічного твору в проєкті філармонійного центру є свій символізм: найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир. Саме тому єдина відповідальна модель пам’ятання — “Ніколи знову”.
Учасники проєкту
Режисер — Олександр Лаптій
Артисти Чернігівського обласного філармонійного центру:
- Ансамбль солістів Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” (художній керівник — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач): Михайло Скидан (скрипка), Оксана Величко (скрипка), Микола Величко (альт), Олена Арзуманян (віолончель).
- Володимир Балаба, Віктор Войников, Тетяна Герус, Нікіта Гірня, Світлана Києвицька, Яна Корольова, Світлана Кугук, Марія Лагута, Олександр Лузан, Анна та Дар’я Михневич, Макс Пузан.
Виконавчий продюсер — кандидат мистецтвознавства Дмитро Теребун.
Лінійний продюсер — Олександр Соломаха.
Редактор, текст, фото — Андрій Ясний.
Оператори — Олександр Довбенко, Павло Мельник.
Постпродакшн — Оксана Османова.
Звук — Сергій Сорокін, Володимир Попов.
Світло — Олександр Єрмаков.
Адміністратор — Людмила Пенська.
Костюми — Ганна Якимчук.
Технічне забезпечення: Дмитро Матвієнко, Віктор Стельмах, Дмитро Чикилевський, Євген Бугай, Володимир Булаш, Сергій Толкач, Микола Олефіренко.
Автор ідеї та керівник проєкту — заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).