Оркестр "Філармонія" та Ольга Шадріна у "Сіверських музичних вечорах": Моцарт і Бетховен
«Масонська траурна музика» і Концерт для фортепіано з оркестром №20 ре мінор Вольфганга Амадея Моцарта, а також знаменита Симфонія №3 мі-бемоль мажор «Героїчна» Людвіга ван Бетховена прозвучали у другий день відновленого XX Міжнародного фестивалю класичної музики «Сіверські музичні вечори» 25 березня.
Твори геніїв музичного мистецтва представили глядачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» обласного філармонійного центру на чолі із заслуженим діячем мистецтв України, багаторічним натхненником фестивалю Миколою Сукачем та солістка колективу піаністка Ольга Шадріна.
«Масонська траурна музика» – відомий оркестровий твір Моцарта, який яскраво презентує світоглядні позиції композитора. Цю міні-кантату було створено в 1785 році на смерть гросмейстерів віденської масонської ложі герцога Георга Августа Мекленбург-Стріліцького та графа Франца Естерхазі фон Галанта. Вольфганг Амадей Моцарт і сам належав до таємного братства. Музикознавці справедливо називають «Maurerische Trauermusik», в якій Моцарт реалізував головну ідею «вільних каменярів» – смерть є початок нового життя, однією з найбільш хвилюючих сторінок у творчості автора. Музиканти оркестру «Філармонія» присвятили виконання цього твору загиблим під час пандемії COVID-19.
Концерт для фортепіано з оркестром №20 ре мінор Моцарта вважається одним з найромантичніших і найпристрастніших творів австрійського композитора, в якому драматичні теми поєднуються з темами ніжними, схвильованими, гармонійними. Цей концерт Моцарта дуже любив Бетховен, який написав до нього власну каденцію.
Невгаваючі оплески глядачів викликало виконання оркестром «Філармонія» «Героїчної» Симфонії №3 мі-бемоль мажор – твору, що вважається епохальним кроком в історії музики. «Я думаю, що цю симфонію можна назвати реформаторською, - зазначає Микола Сукач, - тому що вона фактично проклала новий шлях для композитора».
Третю симфонію Бетховен присвятив Наполеону Бонапарту, котрий для музиканта був кумиром. Проте згодом, дізнавшись про рішення Наполеона прийняти імператорський титул, він відмінив свою присвяту. У першому виданні 1806 року симфонія фігурує вже під назвою «Героїчна» і присвячується покровителю композитора Францу Йозефу Максиміліану фон Лобковіцу.
Виконавці підкреслили характерні риси «Героїчної» симфонії Бетховена, сповненої яскравих контрастів між трагізмом і життєствердженням, енергією і драматизмом.
У третій фестивальний день двадцятих «Сіверських музичних вечорів» на сцені обласного філармонійного центру – концерт скрипкової музики: свою програму глядачам даруватимуть австрійський скрипаль Гернот Вінішхофер та київський піаніст Денис Яворський.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.