Обговорили з представниками культури заходи з нагоди 30-річчя незалежності України
23 лютого заступниця голови Чернігівської обласної адміністрації Олена Дума зустрілася із представниками культури та мистецтва для обговорення заходів зі святкування 30-ї річниці незалежності України.
На вимогу Міністерства культури України присутні висловили свої пропозиції щодо створення на території області знакових пам’ятних об’єктів, які б асоціювалися в громади з незалежністю у позитивному ключі; організації масової культурної акції, що пов’язана з відтворенням культурно-історичних подій; створення нових експозицій в краєзнавчих музеях; театральних постановок сучасних українських драматургів та програм, присвячених річниці Незалежності.
Також обговорили створення арт-об’єктів, що репрезентують характерні для області орнаменти вишиванок або інші народні промисли.
Зустріч відбулася в напівформальній атмосфері, кожен мав змогу висловити свою ідею та зробити свої зауваження з приводу вже озвучених проєктів. Деякі тези викликали жваве обговорення серед присутніх. Наприклад, ідея сценічного втілення повісті Валерія Шевчука «Птахи з невидимого острова», яку презентував художній керівник обласного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Андрій Бакіров. На його переконання, ця складна та глибока за змістом постановка якомога краще ілюструватиме спроби людини знайти в собі Україну та українця. Самоідентифікація українців, зауважив Бакіров, є питанням вельми актуальним в наш час.
Керівник обласного філармонійного центру Сергій Теребун висловив ідею щодо творчих виступів колективів у так званих «туристичних магнітах» області та створення візуального витвору, що об’єднав би всі ці події.
Директор Чернігівського музичного коледжу ім. Л.М.Ревуцького Володимир Суховерський запропонував приурочити до Дня Незалежності проєкт або, за можливості швидкого фінансування, організацію на території коледжу молодіжного скверу для мистецьких студентів зі сценою, лавами та елементами рекреаційної інфраструктури.
Особливу увагу викликало питання, якого торкнувся керівник обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського Сергій Лаєвський. Він висловив ідею створення до річниці ряду експозицій на базі фондосховищ закладу. Було зазначено, що в запаснику зберігаються такі унікальні об’єкти, як прикраси часів палеоліту; рушник виготовлений в 1746 році (найдавніший, що зберігся до сьогоднішніх часів); найбільша колекція гетьманських універсалів, з якою не може конкурувати жодна музейна або архівна колекція; понад 200 стародруків, найстарші з яких датуються XVI сторіччям та багато іншого.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.