Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 31 грудня, 13:03:32

Ніжин: перше засідання організаційного комітету з відзначення пам’ятних дат і ювілеїв в оновленому складі

29.12.2020   12:00Агенцiя

23 грудня 2020 року у малому залі відбулось засідання організаційного комітету з відзначення пам’ятних дат і ювілеїв в м. Ніжині. Засідання провів заступник міського голови, голова оргкомітету Смага С.С.

Традиційно, напередодні нового року, члени оргкомітету, серед яких  історики, науковці, краєзнавці та громадські діячі обговорили свої пропозиції щодо вшанування визначних дат у наступному – 2021 році.

Основою для визначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2021 році став календар, який щорічно готується співробітниками Ніжинської ЦБС та інформація якого протягом року публікується у соціальних мережах з метою ознайомлення громади. Інформаційний макет «Календаря пам'ятних дат: 2021 рік» на засіданні презентувала Єкименко О.Є., директорка ЦБС.

Вирішено додати до плану пропозицію ректора НДУ імені Миколи Гоголя Самойленка О.Г. щодо святкування 200-річниці Грецької революції з встановленням пам'ятного знаку на честь братів Зосимів. Одним з пунктів вшанування грецької діаспори у 2021 році стане робота  з проведення ремонту церкви Св. Костянтина та Олени. Начальник управління культури і туризму Бассак Т.Ф. запропонувала провести зустріч з представниками єпархії з метою вирішення даного питання.

Значні заходи плануються  з нагоди 30 років із дня ухвалення Верховною Радою України Акта проголошення Незалежності України. Директор Ніжинської міськрайонної благодійної організації «Благодійний фонд «Ніжен» Шкурко М.П. запропонував встановлення тематичних біл-бордів та сіті-лайтів на честь даних  подій та борців за Незалежність України.

З ініціативи  завідувача  кафедри історії України історико-юридичного факультету НДУ імені Миколи Гоголя професора Луняка Є.М. було розглянуто  питання колишньої пам'ятки історії «Братська могила робітників міліції, які загинули в бою з махновцями у квітні 1921р.», що була знята з державного обліку. Члени організаційного комітету  підкреслили важливість  у 2021 році розпочати процедуру демонтажу об'єкта: пам'ятна надгробна скульптура має бути перенесена на одне з міських кладовищ, проведено ексгумаційні роботи та перезахоронення останків.

Також запланована робота з підготовки по відзначенню 400-річчя надання місту Магдебурського права (2025 р.) та 250-річчя видатного мореплавця Ю.Лисянського  (2023р.). З приводу останньої дати управління культури і туризму НМР прозвітувало про  роботу над українсько-британською грантовою програмою співпраці з метою вшанування видатного уродженця Ніжина.

За інформацією управління культури і туризму НМР

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04

Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54

З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.

29 грудня: цей день в Україні і світі

29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини