Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 жовтня, 22:36:00

Виставка “Кераміка Чернігівщини”. ФОТО

12.10.2012   16:26Агенцiя

12 жовтня 2012 року у приміщенні військово-історичного музею – відділу Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського відкрилася виставка “Кераміка Чернігівщини”. Вона присвячена 80-річчю створення Чернігівської області та 210-й річниці створення Чернігівської губернії.

Виставка розповідає про одне з  найдавніших занять людини й одночасно  вид мистецтва – гончарство, яке  виникло у 5 тисячолітті до нашої  ери. Представлені зразки ліпної кераміки доби неоліту, виготовлені на гончарному крузі вироби періоду Київської Русі та доби Гетьманщини. Широко показані зразки продукції основних гончарських осередків Чернігівщини – Ічні, Коропа, Ніжина, Семенівки, сіл Олешня Ріпкинського та Верба Коропського районів ХІХ–ХХІ століть, роботи художників-керамістів М.І. Денисенка та Г.П. Денисенка, заслуженого майстра народної творчості І.І. Бібіка. Не обійшли увагою автори виставки і таку галузь гончарства, як кахлярство. Загалом майже 350 традиційних для Чернігівщини гончарних виробів створюють атмосферу ярмарку. А робочі інструменти гончаря, у тому числі й гончарний круг, та фото наочно показують його нелегку працю.

Учасники відкриття вкотре висловили  слова жалю про те, що в Чернігові  ліквідований музей народного декоративно-ужиткового мистецтва, де не лише експонувалося музейне зібрання, але й пропагувався творчий здобуток сучасних майстрів.

Гарним подарунком для присутніх  стала демонстрація документальної стрічки 1923 року, яка розповідає про  технології виготовлення кахель.

Букети осінніх квітів від директора  музею отримали куратор виставки Н.А. Тонких, для якої це була перша самостійна експозиція, та музейний художник Н.Ф. Варган з нагоди професійного свята.

Людмила Линюк

Останні новини Чернігівщини

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки 22:30

Понад 120 дітей та молоді Менської громади опанували правила мінної безпеки та підвищили свій рівень обізнаності щодо захисту від вибухових пристроїв.

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності 22:24

У пошуках відповідей на питання: як працює плита, що буде якщо взяти до рук сірники, запальнички, чи можна брати незнайомі предмети, дітлахи наражають своє здоров'я та життя на небезпеку.

Аудитори виявили порушень на 1,7 млн грн 22:23

Чернігівські аудитори під час ревізії комунального закладу «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради виявили фінансових порушень на суму понад 1,7 млн грн

Чернігівщина отримала понад дві тисячі ноутбуків від ЮНЕСКО 22:19

До Чернігівської області надійшла благодійна допомога від ЮНЕСКО — 2273 нових ноутбуки для організації навчального процесу.

Жорстоке поводження з цивільним населенням у селі Слобода – обвинувальний акт стосовно військовослужбовців РФ скеровано до суду

Жорстоке поводження з цивільним населенням у селі Слобода – обвинувальний акт стосовно військовослужбовців РФ скеровано до суду 22:17

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 в порядку спеціального досудового розслідування скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох військовослужбовців РФ за фактами жорстокого поводження з цивільним населенням й інших порушень законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини