Представлено виставку "Проти Голіафа"
13 жовтня у Чернігові до Дня Захисника України відбулося відкриття виставки «Проти Голіафа».
Йому передував урочистий захід, на якому керівництво області й міста разом із громадою Чернігівщини, військовослужбовцями Чернігівського гарнізону вшанували пам’ять захисників України, які полягли за свободу й незалежність України, віддали шану полеглим Героям козацької доби, УПА, Небесної Сотні, російсько-української війни.
На презентацію виставки зібралися військовослужбовці та представники громадськості.
«Для мене День Захисника України є одним із найвеличніших свят сучасної Української держави. Такі виставки надзвичайно важливі. Правильним є застереження, що забуття власної історії веде до знецінення нас як українців, як державної нації», – підкреслила під час вітального виступу Ірина СІМОНОВА, директорка Обласного молодіжного центру Чернігівської обласної ради.
Звертаючись безпосередньо до військовослужбовців, вона наголосила: «Завдяки таким людям, як ви, існує наша держава, а завдяки людям, про яких розповідає виставка, була виборена вільна Україна».
З Днем Захисника України привітав від імені Українського інституту національної пам’яті Сергій БУТКО, представник Інституту в Чернігівській області.
Представляючи виставку «Проти Голіафа», він поділився такою думкою: «Сьогодні ви маєте можливість дізнатися про вісім велетнів духу – легендарних українських Героїв часів Другої світової війни та повоєнного часу, завдяки яким на мапі світу зараз є вільна Україна. Мабуть закономірно, що ви, – Українське військо, добровольчий та волонтерський рухи, тобто сам народ, – зуміли з 2014 року зупинити наступ російського агресора, який має одну з найбільших й найпотужніших армій світу. Більше того, загарбники вас бояться – бояться вашої мужності, відданості власному народу, вмінню воювати! Ви героїчні нащадки славетних предків. Для Захисника України зброя важлива, вміння воювати теж, проте перемогу у самих найважчих обставинах визначає саме любов до свого народу, віра у правильність обраного життєвого шляху та мети, незламна воля».
Представник Інституту національної пам’яті розповів про Степана БАНДЕРУ, який не зламався в нацистському концтаборі і не відкликав Акт відновлення Української Держави, проголошений у Львові 30 червня 1941 року; Романа ШУХЕВИЧА, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом; Василя ГАЛАСА – автора ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб пробити залізну інформаційну завісу; Василя КУКА, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича, а залишені ним на допитах свідчення зафіксували справжню історію УПА (при цьому генерал не надав ворогу жодних свідчень про тих, хто ще залишався у підпіллі); Євгена ГРИЦЯКА – одного із лідерів Норильського повстання 1954 року, що пришвидшило кінець ГУЛАГу; Катерину ЗАРИЦЬКУ, організаторку Українського Червоного Хреста; Ірину ТИМОЧКО-КАМІНСЬКУ – надрайонну провідницю, бойову командирку, котра ще зі шкільної лави пішла в армію і особисто брала участь у боях; Іллю ОБЕРИШИНА, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після Референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року.
Організатори презентації: Український інститут національної пам’яті, Чернігівський обласний молодіжний центр за сприяння Чернігівської облдержадміністрації.
Організатор виставки: Центр досліджень визвольного руху. Партнери: Український інститут національної пам’яті та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».
ВИСТАВКУ «ПРОТИ ГОЛІАФА» ПРОТЯГОМ ДВОХ ТИЖНІВ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ МОЛОДІЖНОМУ ЦЕНТРІ (ВУЛ. МАГІСТРАТСЬКА, 3, М. ЧЕРНІГІВ), А ПОТІМ ВОНА БУДЕ ЕКСПОНУВАТИСЯ В ОБЛАСТІ.
Сергій ГОРОБЕЦЬ, Український інститут національної пам’яті
Останні новини Чернігівщини
Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28
Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.
Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24
Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».
Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22
Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.
Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21
Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.
Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19
Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.