Вперше на Чернігівщині творчим колективам та митцям вручили обласну премію імені Григорія Верьовки
Уже вчетверте на Чернігівщини проходить Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки, який відбувся 1 жовтня в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.
Захід присвячений 125-річчю від дня народження Григорія Верьовки - видатного українського диригента, композитора, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. А також 100-річчю заснування Березнянської школи мистецтв імені Григорія Гурійовича Верьовки та Міжнародному дню музики.
Вперше, у рамках фестивалю, кращі колективи і митці Чернігівщини у галузі вокально-хорового, хореографічного, музично-інструментального мистецтва та мистецтвознавства відзначені обласною премією імені Григорія Верьовки, яка започаткована у 2019 році рішенням Чернігівської обласної ради.
Привітали лауреатів фестивалю заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко та радник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Никоненко.
У номінації «Вокально-хорове мистецтво» премією нагороджено академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм - художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур.
У номінації «Хореографічне мистецтво» премію вручено зразковому АМАТОРСЬКОМУ колективу «Театр танцю «Слов’яни» комунального підприємства «Міський Палац культури імені В’ячеслава Радченка» Чернігівської міської ради. Керівники - заслужений працівник культури України, відмінник народної освіти Володимир Дядечко та відмінник народної освіти Марина Дядечко.
У номінації «Музично-інструментальне мистецтво і мистецтвознавство» Премією нагороджено професора Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Григоровича Шевченка, кандидата мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України Олега Васюту.
Також, за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва Чернігівщини Почесною грамотою Чернігівської обласної державної адміністрації нагороджено:
- Саченко Максима Анатолійовича, директора школи та викладача по класу акордеона.
- Маркович Галину Василівну, викладача по класу баяна та акордеона.
- Саченко Тетяну Геннадіївну, викладача по класу хорових дисциплін, академічного та естрадного вокалу.
Свої нагороди - почесні грамоти обласної державної адміністрації, Менських районних органів представницької та виконавчої влади - за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва Чернігівщини та з нагоди столітнього ювілею Березнянської школи мистецтв імені Григорія Верьовки отримали і окремі працівники цього навчального культурно-мистецького закладу.
Перед учасниками фестивалю виступили: академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, студентський хор Національного унівеститету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Григоровича Шевченка, вокальний гурт «Березенці» Березнянського будинку культури, інші майстри пісенно-танцувальної творчості.
Останні новини Чернігівщини
У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку 15:21
Представники влади, бізнесу та громадськості Городнянської громади взяли участь у першому засіданні з розробки стратегії розвитку.
Комплексний підхід та об’єднання зусиль: область відвідав очільник Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик 15:15
Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.
Преміями і стипендіями відзначили митців області 15:14
Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр 09:14
Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.
У Чернігові обговорюють проєкти меморіалів російсько-української війни 09:12
У Чернігові презентували й обговорили проєкти меморіалів російсько-української війни, створені сучасними митцями в рамках проєкту «Лабораторія практик меморіалізації». Мова йде про розробку пам'ятних місць, що стосуються облоги Чернігова у 2022 році, та меморіалу Борцям за Волю та Незалежність України.