Роботу театру відновлено
Після майже п’ятимісячної перерви, спричиненої карантинними обмеженнями у зв'язку з поширенням в Україні захворюваності на коронавірус, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка відновив роботу згідно з відповідним наказом Департаменту культури.

З приводу цієї приємної події в культурному житті регіону керівництво театру зустрілося з представниками мас-медіа Чернігівщини, аби ознайомити усіх шанувальників театрального мистецтва про найближчі плани роботи.
Першочергово, темою прес-конференції, яка проходила у форматі вільного спілкування з журналістами, були особливі умови забезпечення діяльності закладу, пов'язані з дотриманням санітарних норм і вимог МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період дії карантину.
У своєму виступі генеральний директор театру Сергій Мойсієнко повідомив про роботу колективу в дистанційному режимі протягом березня-липня поточного року, організацію режисерами і акторами читання сценаріїв та репетицій у форматі онлайн, започаткування нових мистецьких проектів в Інтернет-мережах тощо.
Звернув увагу учасників прес-конференції на запобіжні заходи, які наразі вживаються працівниками закладу з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції в будівлі театру, зокрема, регулярне проведення дезінфекції внутрішніх приміщень, температурний скринінг на вході до театру, обмежена кількість людей на репетиціях, обов'язкова вимога перебувати в масках, забезпечення дотримання санітарної дистанції при розташування глядацьких місць у театральній залі в шаховому порядку, інші профілактичні заходи.
Проінформував, що 18 серпня відбудеться показ вистави «Наймичка» /реж. Анастасія Кузик/ для глядачів (з дотриманням усіх протиепідемічних заходів, передбачених МОЗ України на період дії карантину) та за участю членів експертної ради ІІІ Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА», оскільки ця вистава за підсумками першого відбіркового туру включена до лонг-листа фестивалю в номінації «За найкращу виставу камерної сцени».
Художній керівник театру Андрій Бакіров поділився з присутніми тими труднощами в творчій роботі, які спричинила тривала перерва в діяльності закладу, розповів про наступні прем’єрні вистави, над якими сьогодні працює творчий склад театру, зокрема, «Приборкання норовливого» за п'єсою Я.Стельмаха, «Небезпечні зв’язки» за романом Шодерло де Лакло, «Чорна комедія» П.Шеффера, «На полі крові» і «Йоганна, жінка Хусова» Лесі Українки, поновлення вистави «Майська ніч» М.Старицького за повістю М.Гоголя та інші.
Повідомив про заплановане на 26 жовтня відкриття XXVII Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» та вимушені зміни у фестивальній програмі, а також про значне скорочення гастрольної діяльності колективу протягом наступного театрального сезону, відкриття якого передбачається на початку жовтня цього року.
Наприкінці зустрічі керівники театру відповіли на запитання учасників зустрічі, подякували представникам засобів масової інформації за співпрацю впродовж минулих років та запросили до активного висвітлення мистецьких проектів, що відбуватимуться протягом 95-го театрального сезону.
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру
Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51
Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.
До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47
До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.
Гроші ходять за людиною… 12:35
Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.