Цього року на Чернігівщині відзначатимуть 125-річчя Григорія Верьовки
Про це стало відомо під час наради, яку проводив заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван. У засіданні взяли участь депутат обласної ради Василь Леоненко, в.о. директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Павло Веселов, генеральний директор-керівник художнього Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Сергій Теребун, Березнянський селищний голова Ольга Романченко, голова Менської РДА Євген Соловйов та інші представники Менського району.

- У 1995 році у Березні вперше в сільській місцевості створили Співоче поле для проведення культурно-мистецьких заходів та популяризації української пісні і танцю. В такий спосіб мешканці селища увічнили пам'ять про свого земляка - Григорія Верьовку, - зазначив Андрій Подорван.
Потім була перерва у проведенні фестивалів і "ожило" співоче поле у 2017 року на Чернігівщині, коли відродилася традиція у третю неділю вересня проводити обласне свято української пісні і танцю імені Григорія Верьовки.
Сьогодні, коли кожне місто, селище або село шукає свою культурну "родзинку" та прагне розвивати туристичну сферу, у селища Березна є можливість популяризувати музичну спадщину свого земляка - Григорія Верьовки. Відомий композитор, диригент, музичний педагог - він унікальна постать в історії української музичної культури ХХ століття. А хор Верьовки - це найбільший український професійний хоровий колектив, справжній голос України.
- Одним із популярних напрямків розвитку туризму є фестивалі та розважальні заходи. Обласне свято української пісні і танцю імені Григорія Верьовки - це можливість для жителів невеличкого селища заявити про себе, зустрічаючи гостей та учасників заходу. При творчому підході постать композитора може стати тією самою унікальністю, яка зацікавить туристів, а також допомагатиме у розвитку території, - зазначив заступник голови облдержадміністрації. І додав, що в першу чергу свято має бути цікавим для людей, а не бути формальним заходом.
Учасники наради обговорили план обласного фестивалю, виокремили проблемні питання та визначили шляхи їх вирішення.
Готуючись до свята, у селищі привели до ладу пам'ятник митцю, замінили тротуарні доріжки та зробили музичну клумбу у вигляді нотного стану.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.