Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 12:46:18

Відродження та підтримка пам’яток культурної спадщини є важливим напрямком

24.07.2020   09:07Агенцiя

Регіональна політика у сферах культури та туризму новий адміністративно-територіальний устрій на рівні громад і районів – два ключових питання, які обговорювались на селекторній нараді за участі Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова та Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

В онлайн-конференції взяли участь голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, перший заступник голови ОДА Віталій Загайний, фахівці профільних департаментів облдержадміністрації.

Нині в Україні триває процес формування стратегічних цілей та пріоритетів на 2021-2027 роки. Стратегічне бачення і візія регіональної політики спрямовані на забезпечення сталого розвитку та розкриття внутрішнього потенціалу громад. Серед пріоритетів - забезпечення комфортного проживання і підвищення якості життя громадян. Культурна сфера в цих процесах є однією з ключових.

На сьогодні Уряд розробив проєкт нової державної стратегії на 2021-2027, де значну увагу приділено саме розвитку мережі культурних послуг, питанню їх фінансування, а також розвитку креативних індустрій в регіонах. Документ планують затвердити на черговому засіданні Кабміну.

В ході наради учасникам презентували нову стратегію. За словами Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, її реалізація дозволить охопити три пріоритетні напрямки – створення центрів культурних послуг, реставрація пам’яток культурної спадщини і туристичні магніти України.

Урядовці закликали голів ОДА до співпраці для успішної реалізації стратегії. Акцентували увагу на необхідності модернізації культурної інфраструктури. Результатом таких перетворень мають стати своєрідні публічні простори в громадах. Метою роботи таких центрів має бути не тільки фінансування споживання, а й можливості залучати населення до різних культурних практик і на цьому заробляти додаткові кошти для місцевих бюджетів.

- На території області поки що маємо один поліфункціональний заклад культури – у Кіптівській ОТГ. На його базі працюють будинок культури, публічна бібліотека, Центр надання адміністративних послуг, Центр надання соціальних послуг. Плануємо і далі розвивати таку ефективну модель закладів культури для задоволення потреб територіальних громад, в тому числі і молоді, - зазначив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Відродження та підтримка пам’яток культурної спадщини також є важливим напрямком. Окрім формування національної свідомості та ідентичності, ці об’єкти слугуватимуть потужними культурними атракціями, які б приваблювали туристичні потоки.

–  Чернігівщина має надзвичайно велику кількість пам’яток культурної спадщини, - каже Андрій Прокопенко. – На рівні області затверджено Програму реставрації пам’яток архітектури національного значення на 2020-2022 роки. Туди увійшли - 7 пам’яток архітектури національного значення – Новгород-Сіверська тріумфальна брама, Георгіївська церква у Седневі, Іванівська церква в Ніжині, Палац з двома флігелями у селищі Качанівка, головний будинок, кам’яниця та Флігель у садибі «Покорщина» у Козельці. На реставрацію цих об’єктів програмою передбачено виділити 30 мільйонів гривень.

Один з пріоритетних напрямків регіональної політики у сфері культури Чернігівщини - розвиток туристичних магнітів. На сьогодні їх п’ять -  Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Парк природи «Беремицьке» у Міжрічинському регіональному ландшафтному парку; Національний історико-культурний заповідник «Качанівка»; Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім». По кожному підготовлено інформацію про необхідні покращення та доопрацювання на короткострокову та довготривалу перспективу.

На основі визначених туристичних магнітів регіону розроблені туристичні маршрути на вікенд (два дні), 5 днів та 10 днів.

–  Розвинена інфраструктура навколо пам’яток – це потужний стимул для приваблення туристів. Водночас, щоб досягти мети потрібно працювати над залученням додаткового фінансування, формувати пропозиції, дбати про безпечне комфортне середовище. В результаті це принесе громадам дивіденди у вигляді нових робочих місць, надходжень до бюджетів тощо, – зауважив Андрій Прокопенко.

Зазначимо, що в Україні існує мережа з понад 34 тисяч культурних закладів (музеї, бібліотеки, тощо), з них чверть знаходяться в населених пунктах, де проживає менше ніж 250 жителів. Менш як 40% цих закладів знаходиться в хорошому стані.

В Україні зареєстровано 130 тисяч історично-культурних пам'яток, з них 7% внесені до Державного реєстру пам'яток України.

Ключовим проєктом наступного року буде модернізація культурної інфраструктури. Результатом таких перетворень будуть нові комфортні публічні простори в громадах.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58

Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».

Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.

20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39

Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).

Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07

В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини