"Грандіозний мистецький експеримент" у "Фортепіанному абонементі"
2020 рік є роком Людвіга ван Бетховена, 250-річний ювілей якого відзначає музична спільнота. Цілком очевидно, що ця подія є знаковою і для Чернігівського обласного філармонійного центру, де заплановано багато концертів, під час яких артисти постійно звертатимуться до творчої спадщини великого німецького композитора.
1 березня став одним із таких днів, коли на головній концертній сцені області виконувалася безсмертна музика Бетховена.
В рамках творчого проєкту «Фортепіанний абонемент» (автор та ведучий - заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії Олег Васюта) перед слухачами виступив один з кращих піаністів України, композитор і педагог, народний артист України Володимир Птушкін. У супроводі Симфонічного оркестру Чернігівського музичного коледжу імені Л.М. Ревуцького (художній керівник та головний диригент заслужений артист України Олександр Шевчук) для шанувальників музики була виконана одна з кращих увертюр великого композитора - «Egmont-Ouvertüre, Op. 84», та концерт для фортепіано з оркестром в ре мажорі, який міг би стати шостим в в музичному спадку Бетховена. Але, нажаль, цей твір композитор так і не завершив…
Своєрідною кульмінацією концерту став, за словами Олега Васюти, «грандіозний мистецький експеримент» - виконання одного з найоригінальніших творів Людвіга ван Бетховена - Фантазії для фортепіано, хору і симфонічного оркестру до мінор, тв. 80. До народного артиста України, піаніста Володимира Птушкіна та Симфонічного оркестру Чернігівського музичного коледжу імені Л.М. Ревуцького приєднались прославлений Академічний камерний хор імені Д.Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент Іван Богданов) та ще зовсім молодий Студентський хор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (керівник - Ірина Кондратенко). Потужне спільне звучання зведених хорів та музикантів-інструменталістів надзвичайно приязно зустріла публіка. Свідченням цього стали гучні аплодисменти та букети квітів, якими чернігівці віддячили артистам на сцені.
Відзначення 250-річного ювілею композитора Людвіга ван Бетховена в обласному філармонійному центрі триватиме. 12 березня урочисто відкриється ювілейний XX Міжнародний фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори», який повністю буде присвячено творчому надбанню великого композитора.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.