Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:22:18

Презентація виставки архівних документів "Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап встановлення"

28.02.2020   13:40Агенцiя

27 лютого у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя пройшла презентація виставки «Українсько-польські відносини в 1917-1921рр.: інституційна історія, етап становлення».

До присутніх, серед яких були секретар Ніжинської  міської ради Валерій Салогуб, голова районної ради Олег Бузун, члени спілки поляків «Астер», викладачі та студенти історико-юридичного факультету звернувся ректор Ніжинського вишу Олександр Самойленко, який зазначив: «Сьогодні ми маємо дуже цікавий захід, присвячений становленню дипломатичних стосунків між двома дружніми державами – Україною та Польщею. Зараз  ми маємо плідну співпрацю з Польською Республікою на різних рівнях: освітніх, наукових та інших. Я вдячний посольству Польщі, яке підтримує тісні зв’язки з університетом».

Ірина Борисівна Матяш, Голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, український науковець у галузі архівознавства, біографістики, джерелознавства, історії дипломатії, привітала усіх присутніх та презентувала виставку, присвячену століттю становлення дипломатичних відносин між Україною та Польщею. Ірина Борисівна зазначила, що перші дипломатичні контакти між Україною і Польщею розпочалися в 1918 році, а надзвичайну дипломатичну місію УНР в Польщі було створено в 1919 році. 

Виставка складається з шести стендів,  які висвітлюють українсько-польські відносини у міжвоєнний та повоєнний період, політичну діяльність Симона Петлюри і Юзефа Пілсудського, а також документи українських архівів про українсько-польські дипломатичні відносини. Ірина Борисівна також представила усім присутнім презентацію, яка висвітлює мету та завдання товариства, а також основні принципи його діяльності. 
 
Секретар Ніжинської  міської Валерій Салогуб відзначив, що сьогоднішня виставка стане корисним інструментом для отримання нового розуміння того, як у подальшому розвивати  дипломатичні стосунки з європейськими країнами. Він також подякував спілці «Астер» за дружні відносини з Ніжинською міською радою.
Олег Бузун, голова Ніжинської районної ради, висловив своє захоплення представленою виставкою, яка  дуже важлива для відтворення правдивої історії України. Саме твердість історичної правди дає можливість сьогодні вільно співпрацювати з іншими країнами на різних рівнях.

Виставка була представлена у Швейцарії, Польщі, Німеччині, а також в інших містах України, а тепер діятиме у Ніжинському виші протягом двох тижнів. Тож запрошуємо усіх охочих ознайомитися з нею.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.