Ніжин відзначає свій 934-й день народження
Сьогодні Ніжин - місто в Чернігівській області України, розташоване на березі річки Остер і з населенням понад 70 тисяч жителів відзначає свій 934 день народження.

Ніжин одне з небагатьох міст України, яке багато в чому зберегло планування і забудову 17-18 століть: у вигляді шестикутної зірки, на кінцях і перетинах ліній якої були побудовані 32 церкви (в даний час збереглося 20).
Вперше Ніжин зустрічається у Літописі Руському в Іпатіївському списку ("Повість временних літ") в 1078 році як Нежатин. З 1147 року згадується під ім'ям Уненеж. У грамоті Сигізмунда III Ваза від 1625 року вперше зустрічається назва Ніжин.
Найдавнішою архітектурною пам'яткою 17-18 століття в Ніжині є Миколаївський собор, Благовіщенський собор і ансамбль грецьких храмів. Цікава архітектурна будова 18 століття - двоярусна церква Іоанна Богослова.
У Ніжині поставили перший у світі пам'ятник письменнику М. Гоголю. До численних пам'яток і особливостей цього міста можна віднести єдиний в Україні музей "Поштова станція", тут проводиться щорічний фестиваль "Покровський ярмарок", другий за масштабністю після Сорочинського фестивалю.
А одним з найголовніших символів Ніжина вважається ніжинський огірок, це так само, як херсонський кавун або торт "Київський". За легендою, імператриця Катерина II під час своєї подорожі в Таврію і Крим зупинилася в Ніжині і, спробувавши місцевих солоних огірочків, наказала надалі до царського столу подавати тільки ці огірки. Користуючись такою царською милістю, підприємливі ніжинці постаралися "просунути" на благодатний столичний ринок не тільки "ключовий продукт", але й баклажани, квасолю, кабачки.
200 років тому тут була заснована Гімназія вищих наук князя Безбородька, що стало початком розвитку вищої освіти на всій Лівобережній Україні. У цій Гімназії вчився Микола Гоголь, бо тепер цей заклад називається Державний педагогічний університет ім. М.Гоголя.
Ніжин є батьківщиною митрополита Іоанна Тобольського, актора Марка Бернеса, полководця Петра Вітгенштейна, художника Миколи Самокіша. У Ніжині жила і працювала народна артистка України Марія Заньковецька.
У цьому місті народився і провів роки дитинства Юрій Федорович Лисянський (1773-1836), відомий мореплавець, капітан першого рангу, один з керівників першої російської кругосвітньої подорожі, яку він здійснив разом з І. Ф. Крузенштерном в 1803-1806 роках. У Ніжині народилася перша дружина П.Пікассо - Ольга Хохлова.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.