На Суспільному вийде нова програма "Артефакти"
19 січня стартує програма «Артефакти» про історію Чернігівщини в ефірі всіх регіональних телеканалів Суспільного. Вона стала одним із проєктів, які відібрали на пітчингу Суспільного й підготували з командою продюсерів минулої осені. Створювали програму за сприяння UA: ЧЕРНІГІВ.
Керівник проєкту Михайло Андрієць розповів, що головним завданням творців було перевірити, чи правдиво відтворюють справжні історичні події міфи та легенди. Знімальна група відвідала багато міст і сіл Чернігівщини, зокрема Великий та Малий Листвени, Максаки, Мену, Козелець, Новгород-Сіверський і Ніжин. Крім того, побувала в Києві, Кам’янці-Подільському й Варшаві.
«Ми зустрічалися з різними експертами та науковцями, котрі допомогли пролити світло на історичні події. Зробили кілька реконструкцій, використовуючи 3D-моделювання, щоб глядач міг побачити, який вигляд мали об’єкти, які до нашого часу не збереглися, як-от Максаківський собор і надбрамна дзвіниця. Усього за три місяці наша невелика команда створила дванадцять випусків по двадцять шість хвилин кожен — це майже три повнометражні фільми. Хочемо далі працювати в цьому напрямі, оскільки ми розповіли лише про невелику частину історичних цікавинок Чернігівщини. Сподіваємося, у нас буде така можливість», — прокоментував Михайло Андрієць.
За словами продюсера UA: ЧЕРНІГІВ Артема Шелкового, це був перший досвід створення програми спільно зі стороннім виробником.
«Цей досвід виявився успішним, ми працюватимемо й далі. А взагалі хочемо, щоб якомога більше творчих людей брали участь у пітчингах. Дуже тішить, що ведучими стали фахові історики, які спробували себе в новій ролі. У цій програмі українці побачать, яким унікальним є Чернігівський край: скільки в нас різних пам'яток та легенд», — зазначив він.
Дивіться перший випуск програми «Артефакти» 19 січня о 9:35 в ефірі всіх регіональних філій Суспільного. Також стежте за анонсами на фейсбук- та ютуб-сторінці UA: ЧЕРНІГІВ.
Нагадаємо, пітчинги Суспільного — конкурси творчих ідей, на які кожен може подати проєкт і реалізувати його за підтримки Суспільного мовника. Наступний пітчинг відбудеться навесні 2020 року.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression