Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 вересня, 05:44:32

Унікальну "Поштову станцію" в Ніжині реконструюють за 2 мільйони гривень

04.01.2020   11:52Агенцiя

У бюджеті 2020 року Ніжинська міська рада Чернігівської області передбачила майже 2 млн грн на реконструкцію єдиного в Україні музею "Поштова станція" – відділу Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського.

Про це повідомив директор краєзнавчого музею Геннадій Дудченко.

"На реставрацію нашого відділу "Поштова станція" в бюджеті 2020 року передбачено 1 млн 966 тис. грн. Ці кошти будуть витрачені на реставраційні та ремонтні роботи флігеля, в якому розміщена експозиція, та відновлення інтер’єру XIX століття", - сказав Дудченко.

За його словами, Ніжинська поштова стація – єдиний в Україні комплекс такого призначення, що зберігся до наших днів. У давнину він налічував 5 будівель, до сьогодні залишилося 4. Використовується з них тільки одна – колишній будинок станційного наглядача. Саме в цій пам’ятці архітектури й розташована експозиція, яка репрезентує розвиток поштової справи в Україні загалом та Ніжині зокрема від XVII до початку XX століть.

На сьогодні "Поштова станція" – найбільш відвідуваний у Ніжині туристичний об’єкт.

У музеї вважають, що, якби вдалося відновити всі 4 будівлі комплексу й розширити експозицію, відвідуваність музею могла б суттєво зрости. З огляду на це, кілька років тому була виготовлена проєктно-кошторисна документація на реставрацію та прилаштування всього комплексу будівель поштової станції. Але потрібна сума – 27 млн грн – наразі непідйомна для місцевого бюджету Ніжина. Відтак, музейники шукають альтернативні джерела фінансування масштабної реконструкції популярного об’єкта.

https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2849446-unikalnu-postovu-stanciu-v-nizini-rekonstruuut-za-2-miljoni-griven.html?fbclid=IwAR1jIZuqjzxA1kQH9IgQRtocsIyN6KBooZU-MFxsMdUQvBhIwrfZQd4MEEc

Останні новини Чернігівщини

Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07

Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні

На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03

Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла

Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16

З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53

Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини