“Калета” на Андрія від академічного народного хору
Традиційно на Андрія Академічний народний хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура представив 13 грудня на сцені обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм музично-театралізоване дійство “Калета”.

Андрія артисти народного хору разом з глядачами почали відзначати вже в холі: добрі господині щедро частували дорогих гостей. А потім дійові особи перейшли вже до глядацької зали.
З давніх часів українці вірували, що в ніч на Святого Андрія Первозваного можливі всілякі дива. В Андріїв вечір відбувалася весела гра-ворожіння - та сама Калета. Зазвичай молодь збиралася в хаті якоїсь молодиці чи одиначки, де в зимових сутінках тепло і затишно. Дівчата разом готували корж з білого борошна - “калету”, символ Сонця. А воду для тіста, яке замішувалося для цього короваю, дівки з колодязя носили в роті. Пекли хлібину “до сухаря”. Посередині робили дірку, аби на червоній нитці підвісити в хаті.
Коли ж до гулянь долучалися хлопці, починалися веселощі. Калету вартував “пан Калетинський”, який намагався не дати “пану Коцюбинському” - парубку на коцюбі - вкусити від того коржа. Хлібину зрештою ділили (артисти народного хору розділили частування з глядачами), і кожен над хлібом думав про майбуття: так, для дівчат вечорниці на Андрія були свого роду гаданням на судженого, і недарма наступної осені багато хто з учасників дійства грав весілля.
Народний сюжет, народні слова, народні мелодії і пісні, народні танці складають основу оновленої програми “Калета” Академічного народного хору. Драматичними артистами в цьому дійстві стали всі - і вокалісти, і танцівники (балетмейстер — Віктор Войников), і музиканти (керівник оркестрової групи - Лариса Падій).
Разом вони відтворили красу старовинних звичаїв українського народу. І подарували це свято глядачам, повідомив прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Останні новини Чернігівщини
Завершено масштабне відновлення гімназії №34 11:23
У Чернігові завершилися масштабні ремонтні роботи в гімназії №34, яка зазнала пошкоджень під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році.
Крістіна Опанасенко - бронзова призерка кубку Європи з дзюдо серед юніорів 10:40
З 05 до 06 липня в чеській Празі відбувся кубок Європи з дзюдо серед юніорів.
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 7 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 10:18
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги».
На Чернігівщині коштом держави буде модернізовано харчоблоки ще у двох ліцеях 09:47
У Чернігівському ліцеї № 1 та Гончарівському імені героя АТО Дмитра Степанченка невдовзі розпочнуться роботи з модернізації харчоблоків.
Стрільці з Чернігівщини здобули нагороди на чемпіонаті України 09:35
У період з 26 червня до 04 липня у Вінниці відбувся літній чемпіонат України зі стрільби кульової.