Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 березня, 14:56:42

“Музика в темряві”

07.12.2019   14:49Агенцiя

5 грудня Академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського представив в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм новий проект — концерт-медитацію “Музика в темряві”.

“Це “внутрішня” вистава, бо основне дійство відбувається всередині глядача”, - каже автор ідеї і продюсер проекту, художній керівник та головний диригент хору Іван Богданов. Виставу підготували артисти хору на чолі з Іваном Богдановим, перкусіоністка Світлана Фір, консультант-постановник і артист Дмитро Обєдніков, перформер Олена Загребіна, а також Марина Єрмоленко (аромотерапія) і автори інсталяції - Артем Сиворакша та Дмитро Янчук.

“Мета нашого проекту – за сімдесят п’ять хвилин трошки краще зрозуміти себе, свій шлях, своє призначення. Через музику, як мову звуків, почути власний голос, щоб більше не втрачати його ніколи”, - заявили автори програми. Для цього вони запропонували глядачеві (буквально з порогу) те, чого в нього раніше не було: музичні композиції, які він раніше не чув, ольфактотерапію – аромати, яких він ніколи не відчував, перфоманс, якого він ніколи не бачив. Плюс імпровізацію на “космічних” ударних інструментах і тексти Карлоса Кастанеди.

У фойє філармонійного центру Олена Загребіна і Дмитро Обєдніков зустрічали глядачів перформансом “Що це за теплиця?”: послання проступали на напівпрозорих стінках кубу ніби незвідки.

У глядацькій залі вистава почалася зі слів, які визначили сутність дійства: “Коли настає темрява, ти можеш віддати своє серце страху чи пристрасті, а можеш заплющити очі і почути внутрішню музику, яка зажди була в тобі... Вона нікуди не дінеться, і чим більше ти будеш її слухати, тим яскравішою і цікавішою вона ставатиме”.

“Музикою в темряві” стала безконфліктна музика, музика, під яку можна релаксувати і медитувати: зануритися в роздуми про себе і навколишній світ.

Автори “Музики в темряві” хотіли, аби глядачі в першу чергу почули себе самих під час перформансу: за словами Івана Богданова, “побули самі з собою, зосередилися на своїх думках”. І “перезавантажили” свої мізки — аби відчути приплив душевного і духовного піднесення.

Чи кожному це вдалося?.. Можливо, не кожен відразу відчув, що це сталося. Адже музика в темряві не закінчується в одну мить.
“Музику в темряві” її автори присвятили заслуженому діячу мистецтв України Любомирові Боднаруку — засновнику камерного хору, який пішов у засвіти рівно 10 років тому, інформує прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Останні новини Чернігівщини

 Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу

Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21

Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.

Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру

Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19

З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.

Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17

Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:33

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.

17 березня: цей день в Україні і світі

17 березня: цей день в Україні і світі 09:30

День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression