Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 червня, 02:43:04

"Люди книги" або "Жива біліотека"

10.09.2012   13:27Агенцiя

В рамках виставки "Кожен має право знати свої права" 8 вересня в бібліотеці ім.. Короленка відбувся цікавий та новий для чернігівців захід -"Жива бібліотека". Організатором заходу виступила громадська організація "МАРТ".

"ЖИВА БІБЛІОТЕКА" - це спроба відкрити шлях до кращого розуміння відмінностей між людьми, яке забезпечує існування багатого й відкритого суспільства. Тому ця ініціатива спрямована на всі соціальні верстви, які хочуть дізнатися більше про інших та про самих себе. Єдине, що відрізняє Живу Бібліотеку від звичайної, це та обставина, що її книги - це не звичні продукти на папері, а живі люди, які репрезентують різноманітні групи нашого суспільства "Люди- книги" чекали на відвідувачів та розкривали свої сторінки перед кожним  бажаючим їх почитати. Кожен , хто завітав на виставку, міг вільно поспілкуватись з людьми, що представляли різні соціальні групи, професії, захоплення.

Пощастило тим, що наші книги виявились не тільки  кращими представниками різних груп, а і надзвичайно цікавими та яскравими особистостями. Вразило наскільки щиро, відкрито книги спілкувались та відкривали свої сторінки всім бажаючим.
 Відвідувачі мали змогу дізнатись більше про внутрішній світ,вчення та думки  буддиста, поринути у вир спорту та життєвих пригод разом з  футболістом, вчитатись в  життя міліціонера,що цікаво та дуже суттєво розкривав  складність професії  та виявився також  глибокою  особистістю,що має цілий ряд компетентностей та демократичних поглядів. Також читачі змогли дізнатись більше про інформаційний простір та місце журналіста в ньому, від молодої та активної журналістки. А  про фантастичний та загадковий світ наших предків, про їх історію, життя та вірування розповідав слов'янознавець.

Було цікаво та комфортно, кожен міг вільно висловлювати свої думки та виражати погляди, дискутувати та отримувати коректні відповіді на складні та неоднозначні питання.

 Розумієш необхідність таких зустрічей, бо після спілкування з "книгами" відчуваєш себе багатшим на цілу частинку того світу, що відкрили для нас ці люди. Це також робить нас толерантними, та вчить ставити себе на місце людини з якою спілкуєшся, вчить співпереживати. Також ще раз підтверджує - наскільки важливо для кожного з нас  мати змогу вільно виражати себе, свої  погляди та думки, бути почутим та отримати підтримку та шанобливе ставлення до твого внутрішнього світу, до твого Я, бо це робить нас цивілізованими, вчить ламати стереотипи та упередження, навчає бути  толерантними та людяними, вчить поважати людину і бачити в кожному цінність.

Цікавий факт:
Перша "Жива бібліотека" з'явилася 11 років тому в Данії. Ідея належала організації "Зупини насильство" (Stop the Violence), а точніше - п'ятьом її засновникам, котрі вирішили активніше боротися з насильством та расизмом після того, як їхнього спільного друга ледь не забили до смерті посеред Копенгагена. Ідею підтримав директор найбільшого в Північній Європі музичного фестивалю Роскілде - бібліотека працювала у фестивальному містечку протягом тижня влітку 2000-го.
У першій бібліотеці було 75 живих книг: представники національних, расових, сексуальних меншин, феміністки, вегетаріанці, футбольні фанати, політики, поліцейські, художники графіті тощо. Їх читали не лише відвідувачі фестивалю, яких того року було понад 100 тисяч - іноді самі книги гортали одна одну. Найбільш популярною тоді виявилася книга під назвою "Молодий араб-мусульманин". Міжнародний бестселер більшості живих бібліотек - книга "Гей" .
Нині "Живі бібліотеки" існують у понад 40 країнах. Найчастіше їх проводять під час фестивалів, книжкових виставок, у власне бібліотеках, навчальних закладах та під час інших масових заходів. Часто книжками є люди, щодо котрих в суспільстві існують певні упередження, або ж які живуть закритими групами, куди стороннім зазвичай потрапити складно.

 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках атестати про завершення навчання отримали 297 випускників

У Прилуках атестати про завершення навчання отримали 297 випускників 18:45

28 червня у Прилуках відбулося вручення атестатів випускникам – 2022. Цьогоріч своє навчання у закладах загальної середньої освіти міста завершили 297 дітей.

Прилуцька поліція затримала місцевого мешканця за нанесення тяжких тілесних ушкоджень своїй сусідці

Прилуцька поліція затримала місцевого мешканця за нанесення тяжких тілесних ушкоджень своїй сусідці 18:32

Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали чоловіка, який у п’яному вигляді в ході раптово виниклої сварки поранив ножем 42-річну сусідку.

У Чернігові стартує проєкт #МістоСили

У Чернігові стартує проєкт #МістоСили 18:26

У Чернігові стартує проект підтримки волонтерів, педагогів, соціальних працівників, психологів, медиків - тобто представників професій, які працюють з людьми і для людей.

У Чернігові погасили поштову марку «Українська мрія»

У Чернігові погасили поштову марку «Українська мрія» 18:15

Марка «Українська мрія» у продажу від сьогодні, 28 червня.

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф 13:18

Співробітники Служби безпеки України викрили мешканця одного з прикордонних населених пунктів Чернігівщини, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф.