Бандура "по-новому" - на сцені філармонійного центру
Певно не один музичний інструмент не асоціюється так з Україною, як бандура. За словами автора творчого проекту "Бандурний абонемент", що реалізується Чернігівським обласним філармонійним центром, доктора філософії, заслуженого діяча мистецтв України Олега Васюти, це інструмент, що піддається надзвичайно емоційним зрушенням.

Він здатний реалізувати будь-які творчі завдання в будь-яких музичних жанрах. Бандура прекрасно звучить як у класичній музиці, так і в джазі. Її можна почути і в рок-музиці і, звичайно ж, без неї важко уявити українську народну мелодику.
Концерт 23 листопада у філармонійному центрі продемонстрував можливості бандури, як надзвичайно сучасного інструменту. Перед чернігівським слухачем виступили солісти Національного Академічного Оркестру Народних Інструментів заслужений артист України Тарас Столяр (бандура, електробандура) та лауреат міжнародних конкурсів Георгій Матвіїв (композитор, бандурист).
Виступу музикантів передувала хвилина мовчання, якою присутні в залі вшанували жертв голодоморів, влаштованих комуністичним тоталітарним режимом у 1921 – 1923, 1932 – 1933 та 1946-1947 роках. В пам’ять про загиблих Георгій Матвіїв виконав твір «Коли я думаю про тебе».
Загалом же концерт був влаштований з двох частин. Перше відділення практично повністю складалося з творів Георгія Матвіїва. Серед інших, прозвучали композиції "Париж - Дакар", "Wild West Jazz", "В обіймах сутінків" та імпровізація на тему «Взяв би я бандуру!».
Варто звернути увагу, що свій стиль сам пан Георгій визначає як імпресіонізм, джаз, блюз, нью-ейдж тощо. А музичні професійні знавці нерідко називають його музику новаторською, що додає його творчості ще більшого інтересу. Сьогодні музика Георгія Матвіїва звучить у кіно, у кліпах і навіть - в комп’ютерних іграх.
Певною приємною несподіванкою для відвідувачів концерту став виступ бандуристки Марії Смолінської, чия поява не сцені не була анонсована на афішах. Музикантка часто виступає в дуеті з Георгієм Матвієвим. Цього разу вона виконала його твір «Глибина підсвідомості».
Друга частина концерту була представлено в основному з творів у виконанні заслуженого артиста України Тараса Столяра. Крім класичної програми на акустичній бандурі, він представив публіці свій спільний винахід з відомим українським майстром музичних інструментів, чернігівцем Олександром Бешуном – електробандуру.
Тарас Столяр виконав твори композиторів Івана Тараненка «Веснянка» та Володимира Зубицького «Сонати для бандури пам’яті Костянтина М’яскова» (у чотирьох частинах).
Чернігівська публіка, яка добре знається на традиціях бандурної музики, тепло сприйняла виступ артистів. Схвальні слова і вигуки «Браво!» звучали не тільки з вуст палких прихильників цього музичного інструменту, а й від людей, чий авторитет важко заперечити. Своє захоплення від концерту не приховували керівники Капели бандуристів ім. Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру Раїса та Микола Борщ.
Митці високо оцінили майстерність колег по «музичному цеху», зазначивши, що їхній концерт став справжньою подією для поціновувачів сучасної української бандури, інформує прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.