"Litania Океану" на сцені Філармонійного центру
Восени Океан суворіший. Особливо до тих, хто кидає йому виклик. До тих, хто осипає його прокльонами. До тих, хто насміхається над Властителем водної стихії.
У липні режисер та актор Олександр Лаптій разом з музикантами джаз-бенду «BissQuit» (керівник – Дмитро Теребун) вперше представили публіці проект, який по праву можна назвати однією з найпомітніших культурно-мистецьких подій 2019 року у Чернігові. Йдеться про «Litania Океану» - творчий проект, який поєднує авторську музику та неординарний символічний текст.
Літературна основа дійства - Перша пісня з прозової поеми «Пісні Мальдорора» Лотреамона (Ізидора-Люсьєна Дюкасса), французького поета-романтика, для якого характерні парадоксальність поетичного мислення, стихійність образів, незвичність метафор. Головний герой – мізантропічна і мізотеїстична демонічна істота, що звертається до Океану – свого Деміурга, якого він боїться і ненавидить.
Липнева «Litania Океану» була презентована на сценічному майданчику у дворі обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Нещодавно її представили учасникам літературно-музичного воркшопу “Джаз і художня література”, який проходив у Центрі Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету у Львові. 23 листопада 2019 року творчий проект представлений на сцені філармонійного центру.
Змінилася не тільки локація – змінився настрій. Зміна сценічного простору (автор концепції — Артем Сиворакша) викликала зміну самої системи формування акторських і музичних образів, відкрила нові можливості і рішення. Інші декорації, інше світло, інший звук — а відтак сама атмосфера інша, сприйняття інше. Та й глядачі розташувалися не в залі, а на самій сцені, тож були прямими учасниками вистави.
Ситуативна джазова імпровізація у виконанні Дмитра Теребуна (бас-гітара, контрабас), Нікіти Гірні (саксофони), Володимира Балаби (труба, клавішні), Андрія Пилипенка (ударні) – музичний фундамент, на якому збудована багатогранна «Litania Океану». Перефразовуючи славетне «У молитві – музика», можна сказати: «У літанії – джаз». Джазова психоделіка стала музичною ілюстрацією божевілля Мальдорора.
По закінченню дійства його учасники і глядачі вшанували хвилиною мовчання пам’ять мільйонів жертв голодоморів в Україні, повідомляє прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Останні новини Чернігівщини
Психосоціальна підтримка для кожного: на Чернігівщині запрацюють дві мультидисциплінарні мобільні бригади 13:51
У Чернігові та Городнянській громаді планують сформувати дві мультидисциплінарні мобільні бригади, у складі яких будуть соціальні працівники, психологи, кейс-менеджери, асистенти.
Поліція Чернігівщини викрила посадовця комунального господарства, зловживання службовим становищем якого спричинило збитки державі на майже 700 тисяч гривень 13:29
Слідчі Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань завершили досудове розслідування та склали обвинувальний акт відносно заступника начальника відділу комунального господарства управління житлового-комунального господарства, зловживання службовим становищем якого під час будівництва централізованої каналізації на вулицях Чернігова призвело до завдання збитків державі на понад 700 тисяч гривень.
Туризм Чернігівщини: підсумки І півріччя 2026 року 12:51
Чернігівщина – прифронтова область, яка щодня потерпає від ворожих обстрілів. Російські атаки завдають шкоди не лише житловій та критичній інфраструктурі, а й туристичним об'єктам і пам'яткам культурної спадщини.
росіяни продовжують тероризувати мирне населення Чернігівщини: постраждала дитина 12:19
Ворог щодня атакує Чернігівську область безпілотниками. Вчора ввечері у м. Городня Чернігівського району росіяни поцілили БпЛА по приватному домогосподарству – 10-річна дівчинка отримала легку реакцію на стрес та садна, без госпіталізації.
У Прилуцькій гімназії № 2 будують протирадіаційне укриття 11:47
У Прилуцькій гімназії № 2 розпочали будівництво протирадіаційного укриття.