Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 18:33:11

Чернігівський… «Вій». Фото

08.09.2012   13:23Агенцiя

Виявляється, відома кіноактриса Наталія Варлей ніколи не була на Чернігівщині. «Як же так?, – дехто здивується. – Адже зйомка фрагментів фільму «Вій» проходили саме у Георгіївській церкві в Седнєві».

Насправді ж, з’ясовано, – у павільйоні, збудованому на «Мосфільмі». Хоча, треба відзначити, мальовничий тамтешній краєвид усе -таки потрапив до кадру.

А чи знаєте ви, що учасники чернігівських масовок витримували по п’ять і більше дублів, знемагаючи від втоми і спеки? Роботи над стрічкою проводилися у серпні, а хлопці-«бурсаки» були вдягнені у довгі вовняні свитки, чоботи і шапки. Багато хто не витримав цих випробувань і відмовився від подальшої «кінокар’єри». «Втікачів» замінили курсанти вищого військового авіаційного училища льотчиків…

 Про ці та інші цікаві факти дізналися усі бажаючі, котрі прийшли до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», до Борисоглібського собору, на зустріч з нагоди 45-річчя виходу на екран фільму «Вій», від наукових працівників заповідника Ірини Шевчик та Олександра Литовченка (активного збирача матеріалів, пов’язаних зі зйомками цієї стрічки на Чернігівщині), тодішніх учасників масовок Віталія Сергеєва, Володимира Назаренка, очевидця зйомок Семена Бельмана. Зокрема, Олександр Литовченко ознайомив зі спогадами Людмили Студьонової, колишнього працівника обласної бібліотеки ім. Короленка, Андрія Фомічова, в минулому журналіста, його сина Владислава, якого пощастило знятися у «Вії».

"Чернігів стародавній"

Останні новини Чернігівщини

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59

Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48

На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії 15:43

П'ять громад Чернігівщини (Корюківська, Сновська, Новгород-Сіверська, Городнянська) визначені місцями проведення бойових дій. В області ані дня без обстрілів: мінометних і артилерійських по прикордонних населених пунктах або ж подалі, як-от до Десни чи Прилук, ракетами.

На Чернігівщині прикордонники знайшли диск із документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України 15:20

На носії знаходиться більше сотні гігабайт даних про зенітно-артилерійський підрозділ рф з-під москви: штатно-посадовий розпис з біографіями російських військових, технічна документація озброєння та військової техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини