Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 05:35:06

Чернігівський… «Вій». Фото

08.09.2012   13:23Агенцiя

Виявляється, відома кіноактриса Наталія Варлей ніколи не була на Чернігівщині. «Як же так?, – дехто здивується. – Адже зйомка фрагментів фільму «Вій» проходили саме у Георгіївській церкві в Седнєві».

Насправді ж, з’ясовано, – у павільйоні, збудованому на «Мосфільмі». Хоча, треба відзначити, мальовничий тамтешній краєвид усе -таки потрапив до кадру.

А чи знаєте ви, що учасники чернігівських масовок витримували по п’ять і більше дублів, знемагаючи від втоми і спеки? Роботи над стрічкою проводилися у серпні, а хлопці-«бурсаки» були вдягнені у довгі вовняні свитки, чоботи і шапки. Багато хто не витримав цих випробувань і відмовився від подальшої «кінокар’єри». «Втікачів» замінили курсанти вищого військового авіаційного училища льотчиків…

 Про ці та інші цікаві факти дізналися усі бажаючі, котрі прийшли до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», до Борисоглібського собору, на зустріч з нагоди 45-річчя виходу на екран фільму «Вій», від наукових працівників заповідника Ірини Шевчик та Олександра Литовченка (активного збирача матеріалів, пов’язаних зі зйомками цієї стрічки на Чернігівщині), тодішніх учасників масовок Віталія Сергеєва, Володимира Назаренка, очевидця зйомок Семена Бельмана. Зокрема, Олександр Литовченко ознайомив зі спогадами Людмили Студьонової, колишнього працівника обласної бібліотеки ім. Короленка, Андрія Фомічова, в минулому журналіста, його сина Владислава, якого пощастило знятися у «Вії».

"Чернігів стародавній"

Останні новини Чернігівщини

За якими послугами звертаються до податкової

За якими послугами звертаються до податкової 17:50

Протягом січня-вересня 2020 року до управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Чернігівській області надійшло 56,3 тис звернень від платників для отримання адміністративних послуг.

Про імпорт-експорт Чернігівської області

Про імпорт-експорт Чернігівської області 17:48

У січні–серпні 2020р. експорт товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області становив 489 млн.дол. США, імпорт – 234 млн.дол.

Ніжинський елеватор

Ніжинський елеватор "Кернела" встановив рекорд із завантаження вагонів-зерновозів 17:39

Елеватор «Дружба-Нова» (Ніжинський елеватор агрохолдингу «Кернел») встановив рекорд з відвантаження зерна на залізничний транспорт, завантаживши за 26 годин 86 вагонів-зерновозів, або більше ніж півтора маршрута.

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу "Лелека-100" проходить державні випробування 17:33

На Чернігівщині випробувальною бригадою Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) проводяться державні випробування дослідного зразка безпілотного авіаційного комплексу «Лелека −100».

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє 17:29

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 20 жовтня зафіксовано 254 нових випадків інфікування COVID-19.